Kripto yutturmaca ortasında, Google’ın bulut birimi Web3 ekibi oluşturuyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Google’ın bulut birimi Cuma günü, blockchain geliştiricileri ve blockchain tabanlı uygulamalar çalıştıranlar için hizmetler oluşturacak bir dahili ekibin kurulduğunu duyurdu. Bu, ekonominin geleneksel sektörlerinden kripto ve Web3 araçlarının ilgi, etkinlik ve benimsenmesi patlamasının ortasında geliyor.

Geleceğin Web3 altyapısı

Google Cloud’un başkan yardımcısı Amit Zavery’nin Cuma günü ekibine bir e-postada Google Cloud platformunu Web3’teki geliştiriciler için ilk tercih yapma amacından bahsettiği bildirildi. Google Cloud, şirketin Google ile ilgili tüm projelerin üzerinde çalıştığı bulut bilişim hizmetleri paketidir.

CNBC’ye göre, e-postasında şöyle yazıyor: “Dünya Web3’ü kucaklamakta henüz erken olsa da, birçok müşterinin Web3 ve Crypto ile ilgili teknolojilere desteğimizi artırmamızı istemesiyle zaten muazzam bir potansiyel sergileyen bir pazar.”

Web3 geliştirmeye özel olarak odaklanan dahili bir ekip, Google’ın alanda görülen yeniliklere olan bağlılığını gösterir. Ayrıca, Ocak ayında bir dijital varlık ekibi oluşturmalarını da takip ediyor; bu, ödenemez belirteçlere veya NFT’lere olan yoğun ilginin bir sonucuydu.

Zavery, Google için gelecekteki hamlelerin, blok zinciri verilerine erişilebilirliği basitleştiren bir sistemin yanı sıra işlemler için blok zinciri tabanlı düğümler oluşturmak ve çalıştırmak için basitleştirilmiş bir süreç gerektirebileceğini de sözlerine ekledi. İddiaya göre Google’ın dahili Grow aracında yeni iş ilanları göründü.

Yine de, Google’ın Web3’e gösterdiği ilginin faydalı olduğuna inanmayanlar var. Tanınmış Amerikalı yazılım mühendisi Grady Booch, hayal kırıklığını tweetledi ve bunun bir kaynak israfı olduğunu söyledi.

Booch, yazılım sistemleri tasarlamak için evrensel bir standart görselleştirme sağlayan Birleşik Modelleme Dilini birlikte geliştirdi.

Reklam Alanı

Büyük Teknoloji ve Web3

Google, merkezi olmayan altyapının geleceğine odaklanan tek “Büyük Teknoloji” devi değil. Meta ve Amazon gibi büyük endüstri oyuncuları da Metaverse katılımı ve NFT ilgisi ile uzaya girişlerine başladılar.

Bununla birlikte, Big Tech kabalı için meydan okuma, girdikleri Web3 alanının ethosunda yatmaktadır. Kripto dünyası, Google gibi şirketlerden gözetim ve veri toplamayı aşan, merkezi olmayan, eşler arası yöntemler üzerine inşa edildi.

Dijital alanda daha fazla özgürlük niyetiyle mekanla etkileşime girenler için Google ve Meta gibi devlerin girişi endişe kaynağı olabilir. Ancak Zavery ve CNBC ile yapılan bir röportaja göre, Google’ın ilk planları yenilikçi Web3 teknolojilerinin benimsenmesine yardımcı olmayı amaçlıyor.

“Doğrudan bu kripto para birimi dalgasının bir parçası olmaya çalışmıyoruz” dedi. “Şirketlere, mevcut işlerinde ve işletmelerinde Web3’ün dağıtık yapısından yararlanmaları ve bundan yararlanmaları için teknolojiler sağlıyoruz.”

İlişkili: Web3, NFT’ler aracılığıyla içerik oluşturucular ve hayranlar için hikaye anlatımını nasıl yeniden tanımlıyor?

Şu anda, Google’ın arka uç bulut hizmetleri, Amazon ve Microsoft’unkilerle karşılaştırıldığında sönük kalıyor. Bu yeni ekip, ilk tekliflerin üçüncü taraf uygulamalar aracılığıyla daha iyi düğüm yönetimi ve blok zinciri tabanlı veri yazılımını içerebileceği bu alandaki büyümeyi desteklemeye yardımcı olacak.

Bu, Google’ın merkezi olmayan alandaki ayak izinin sadece başlangıcı olabilir. Google aşırı merkezileşmeden vazgeçebilirse, Web3 dünyasına giriş için bahisleri önemli olabilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!