Kripto Twitter, Rus hükümetinin kesinleşmiş kripto faturasını incelemesine tepki gösterdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Rusya Maliye Bakanlığı (MinFin), “Dijital Para Birimi Üzerine” adlı bir yasa tasarısını kesinleştirdi ve yasalaşması için onay için Rus hükümetine gönderdi. Federal yasa taslağı, kripto para birimlerinin ticareti ve madenciliği ile ilgili düzenlemeleri netleştiriyor.

8 Nisan’da Rusya maliye bakanlığı, kripto piyasasındaki dolaşım, ihraç, ticaret, madencilik ve diğer faaliyetlerle ilgili düzenleyici netlik sağlayan, yaklaşmakta olan bir kripto faturasının değiştirildiğini ve sonuçlandığını duyurdu.

Rusya’nın kripto para birimini yasallaştırdığına dair doğrulanmamış raporlar 16 Nisan’ın başlarında ortaya çıkarken, Twitter’daki gelişen kripto topluluğu duyuruyu kollarını açarak karşıladı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, şu anda ulusa karşı uygulanan çok sayıda yaptırım göz önüne alındığında, hareketi ilk kabul edenlerden biriydi.

Ortalık yatışırken, Crypto Twitter kısa süre sonra biraz erken kutladıklarını fark etti ve yakında, CZ ve diğerleri kriptonun Rusya’daki yasal statüsü için tezahürat yapan tweetleri sildi.

Rusya’nın kriptoyu yasallaştırması etrafındaki vızıltı, yasa taslağının gerçek son halini ele geçirdiği bildirilen yerel Rus günlük gazetesi Kommersant’ın bir raporuyla ateşlendi. Yerel basına göre, tasarıda, henüz Rus hükümeti tarafından yasa olarak kabul edilmemiş olan “Rusya Federasyonu’nun para birimi olmayan bir ödeme aracı olarak” dijital para biriminin kabul edilmesi tavsiye edildi.

MinFin yasa taslağını kesinleştirip Rus hükümetiyle paylaşırken, henüz belli bir zaman çizelgesi olmadan yasanın onaylanmasına ilişkin resmi bir açıklama bekleniyor.

Kommersant’ın raporu ayrıca, tasarının kayıtlı operatörler için zemini paylaşırken kripto ile ilgili faaliyetler için düzenleyici bir çerçeve oluşturmayı önerdiğini de vurguladı.

14 Nisan’da Rusya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sergei Katyrin, kripto ve merkez bankası dijital para birimlerinde (CBDC’ler) sınır ötesi anlaşmalar yapmak için Afrika ülkeleriyle işbirliği yapılmasını tavsiye etti. Kesinleşen tasarıyla ilgili duyuruda bakanlık, Rus hükümetinin diğer tüm departmanlarının bakış açısını da göz önünde bulundurarak kripto düzenlemelerine açıklık getirdiğini açıkladı.

Reklam Alanı

İlgili: Rusya’nın enerji şefi, petrol ve gaz için Bitcoin’i kabul edeceğini söyledi

Uluslararası yaptırımlara ve sonuçta ortaya çıkan enflasyona karşı devam eden bir süreçte, Rus Gaz Derneği başkanı Pavel Zavalny, petrol ve gaz ihracatı için ödeme olarak Bitcoin’i (BTC) kabul etme olasılığını ima etti.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi Zavalny, “dost ülkelerden” Rus rublesi, Çin yuanı, Türk lirası ve hatta Bitcoin (BTC) ile ödeme alınmasını tavsiye etti. Bununla birlikte, “düşman olmayan ülkeler” petrollerini ruble veya altın olarak ödeyebilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!