Kripto sahibi politika yapıcılar için erişim reddedildi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Mülkiyet yeterliliğinin modası geçmesinin üzerinden yaklaşık bir yüzyıl geçti, ancak bunu kripto ve politika oluşturmaya uygulamak istiyorsanız bu bir sorun gibi görünmüyor. Amerika Birleşik Devletleri Devlet Etik Ofisi tarafından geçen hafta yayınlanan bir tavsiye bildirimi, belirli bir eşiğin altında bir miktar tutan menkul kıymet sahiplerinin bu menkul kıymetle ilgili politika üzerinde çalışmasına izin veren de minimis muafiyetinin evrensel olarak uygulanamaz olduğunu belirtiyor. kripto para birimleri ve sabit paralara geliyor.

Notta belirtildiği gibi, belirli bir stabilcoin’in yalnızca 100$’ını elinde tutmak bile, bir memurun “çıkarlarını elden çıkarana kadar ve [that] sabit para.” Stablecoin’ler bir istisna değildir – aynı şey her tür kripto para birimi için de geçerlidir.

Tek muafiyet, kripto ve blok zinciri teknolojisinden yararlanacak şirketlere geniş çapta yatırım yapan yatırım fonlarında 50.000 dolara kadar olan politika yapıcılar için yapılacak. Bu muafiyetin gerekçesi, bunların “çeşitlendirilmiş fonlar olarak kabul edilmesi”dir.

Terra’da kıtalararası ortak eylem

Güney Kore ve ABD’nin, her iki ülkede de soruşturma altında olan 40 milyar dolarlık ekosistem kazası olan Terra hakkındaki en son araştırma verilerini paylaşmayı kabul ettiği bildirildi. Terra’nın orijinal yargı yetkisi ile en büyük kripto pazarına sahip ülke arasındaki ortak eylem sürpriz olmasa da, iki ülke arasındaki işbirliği, muhtemelen son olmasa da, türünün ilk örneği olacaktır.

okumaya devam et

Çin’de maaşlar için USDT yok

Görünüşe göre, bazı Çinli firmalar, ülke hükümeti tarafından sert kripto yasağının ortasında maaşlar için Tether (USDT) stabilcoini kullanıyor. Pekin’deki Chaoyang Bölge Halk Mahkemesi, USDT gibi sabit paraların maaş ödemeleri için kullanılamayacağına dair bir karar bile vermek zorunda kaldı. Karar, yerel bir blockchain firmasındaki bir personelin maaşını yuan cinsinden ödemeyi kabul etmediği için işverenine dava açtığı bir davanın parçası olarak geldi.

okumaya devam et

İngiltere’de kripto yanlısı finansal düzenleyicilerin çıkışı

Geçen hafta, bir dizi üst düzey yetkilinin, kendi adına, planlanmış bir ertelemeyle de olsa istifasını onaylayan Başbakan Boris Johnson’a karşı bir protesto işaretiyle istifa etmesiyle birlikte İngiliz siyasetinde bir başka büyük kargaşa yaşandı. Son yıllarda Muhafazakar Parti Başbakanlarının istifa etmesi neredeyse bir gelenek haline gelse de, skandal ülkedeki kripto düzenleme iklimini etkileyebilir – eski Hazine Ekonomi Sekreteri John Glen ve Birleşik Krallık eski Maliye Bakanı Rishi Sunak kriptoya karşı oldukça dostane davrandılar. Ancak Sunak’ın Başbakanlık pozisyonunu sürdürme niyetini dile getirmesi nedeniyle tüm umutlar kaybolmadı.

okumaya devam et

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!