Kripto para birimini stake etmenin artıları ve eksileri

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Uzun vadeli kripto token sahipleri için uygun bir seçenek olarak, stake havuzları, token değer takdiriyle kazanılan sermaye kazançlarına ek olarak getiri elde etme vaadi sunar.

Bir PoS blok zincirinde doğrulayıcı olmak için gereken token sayısının çok küçük bir kısmıyla bir stake havuzuna yatırım yapılabilirken, stake havuzu, stake edilen kripto para birimine bağlı olarak kullanıcıları günlük, haftalık veya üç ayda bir ödüllendirir. Örneğin, yatırımcılar, günlük ödüller için ve minimum bakiye gereksinimi olmaksızın Coinbase’deki bir stake havuzunda ETH tokenlerini stake edebilirler.

Jetonları stake etmek için bir başka popüler blok zinciri, blok zincirindeki en büyük ikinci ekosistem olan Cosmos’tur. Yatırımcılar ayrıca Cosmos ekosisteminde bulunan birçok zincirdeki çeşitli doğrulayıcılar aracılığıyla jetonlarını stake edebilirler.

Hangi stake havuzuna girileceğini seçmek, tipik olarak %5 ile %6 arasında olan komisyon oranları ve doğruladıkları projeler için kod oluşturmak gibi ekosisteme nasıl katkı sağladıkları dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlıdır. Yıllık yüzde oranı (APR) zincirden zincire değişir; Cosmos Hub’da APR %15 iken Osmosis için %60 ve Juno %150 sunar, bu da önemli ölçüde daha yüksektir.

Bu faktörlerin dışında, birçok bahis havuzu işletmecisi, potansiyel paydaşlara çekici gelmelerini sağlayabilecek benzersiz değer teklifleri sunar. Burada ilgili bir örnek, doğrulayıcı ağ içinde ademi merkeziyetçiliği destekleyen yeni bir tomurcuklanan Cosmos ekosistem doğrulayıcısı olan Cosmos Antimatter’dir. Temel amaç, kârının %100’ünü paydaş ekosistemine bırakırken hiçbir doğrulayıcı kartel oluşmamasını sağlamaktır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!