Kripto kredi platformu Babel Finance karşı taraf borç anlaşmasına vardı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Hong Kong merkezli kripto kredi şirketi Babel Finance, bazı karşı taraflarıyla borç geri ödeme anlaşmalarına vararak acil likidite sıkıntılarının bir kısmını hafifletti.

Daha önce bildirildiği gibi, firma, mevcut ayı piyasasındaki “olağandışı likidite baskılarını” gerekçe göstererek Cuma günü ürünlerinden itfa ve para çekme işlemlerini geçici olarak askıya aldı. Şirket, müşterileri korumak ve “tüm ilgili taraflarla” iletişim kurmak için hızlı adımlar attığını belirtti.

Pazartesi günü yayınlanan bir güncellemede Babel Finance, o zamandan beri mevcut likidite durumunu hafifletmeye yardımcı olmak için üç adım attığını belirtti. Bunlar, firmanın ticari operasyonlarının acil durum değerlendirmesinin yapılmasını, hissedarlar/yatırımcılarla iletişim kurulmasını ve bazı borç geri ödemeleri için “ön anlaşmalara” varılmasını içerir.

Şirket, faiz oranları veya vade tarihi gibi borç geri ödeme planları hakkında ayrıntılı bilgi vermedi ancak şunları kaydetti:

“Önemli karşı taraflar ve ilgili müşterilerle iletişime geçerek bazı borçların geri ödeme süresi konusunda ön anlaşmaya vardık ve bu da şirketin kısa vadeli likidite baskısını hafifletti.”

Firma ayrıca belirli hissedarlar ve yatırımcılarla likidite desteği alma potansiyeli hakkında iletişim kurduğunu ve “müşterilere karşı yasal sorumluluklarını aktif olarak yerine getireceğini ve likidite risklerinin daha fazla iletilmesini ve yayılmasını önlemek için çaba göstereceğini” belirtti.

Firma, “Bu dönemde müşterilerimize anlayışları ve destekleri için teşekkür ediyor ve ortaklarımızdan daha fazla destek almayı umuyoruz” dedi.

Firmanın likidite sorunları, 2 milyar dolarlık bir B Serisi finansman turunda 80 milyon dolar toplamasından sadece bir ay sonra geldi. Bir yıl önce firma, Zoo Capital, Sequoia Capital China, Dragonfly Capital ve Tiger Global Management tarafından yönetilen A Serisi bir finansman turunda da 40 milyon dolar topladı.

Babel Finance, firmaya göre “yaklaşık 500 müşteriden oluşan seçkin bir müşteriye” Bitcoin (BTC), Ether (ETH) ve sabit paralara finansal risk sunuyor.

İlişkili: Analist, kripto kredilerinin hala ayı piyasasından sağ çıkabileceğini söylüyor

Şirket, Three Arrows Capital, Celsius ve Finblox da dahil olmak üzere mevcut ayı piyasasında likidite sıkıntısı yaşayan bir dizi kripto firmasına katılıyor ve son ikisi de para çekme işlemlerini duraklatmak için hareket ediyor.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!