Kripto fiyatları büyük bir düşüş yaşarken kapsamlı işten çıkarmalar, işe alma ve işten çıkarmalar

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kripto dünyasındaki pek çok kişi bu hafta finansal koşullara bağlı olarak gözlerini ekranlarına yapıştırdı. Yine de bu herkes için geçerli değil, çünkü binlerce kişi birdenbire ani işsizliğin sıkıntılarını yaşıyor.

Teşvik ve sempati sözleri de Twitter ve LinkedIn’de sorumluluklarından kurtulan bireyleri teselli etti. Bazıları hayal kırıklığı, kafa karışıklığı ve öfkeyi ifade ederken, diğerleri minnettarlık, yenilenmiş vizyon ve yansımaları dile getirdi.

Yakın zamanda işten çıkarılan yetenekler sosyal medyayı kullanarak dünyaya haber verirken, birden fazla şirket zor durumdaki kişilere iş görüşmeleri teklif etmek için ayağa kalktı.

Binance, yakın zamanda feshedilen binlerce kişinin yerine iki bin iş teklif ederek sosyal medyada sesini yükseltti. Şirketin CEO’su ve başkanı Changpeng Zhao veya CZ, yeni kullanıma sunulan yetenek havuzuna ek destek sağladı.

CZ, “Birçok proje ve borsa ayı piyasasında mücadele ederken, birçoğu eskisinden daha güçlü bir şekilde geri dönecek. Dürüstçe başarısız olanlar, yeni projelere başlayacak ve bu deneyimden kritik öğrenmeler getirecektir. Bir endüstri böyle büyür[s]”

Ripple (XRP), CEO’ları Brad Garlinghouse’dan gönderilen bir tweet aracılığıyla da fırsatlar sundu.

Kripto borsası Kraken, bir şekilde şartlı istihdam fırsatları sunmaya adım attı. Şirkete katılmak isteyen ilgili taraflar için şirket kültürünü özetleyen otuz iki sayfalık bir manifesto yayınlandı.

Diğer bazı şirketler de yeni istihdam fırsatları sunan tweetler gönderdi.

Halborn Security CEO’su Rob Behnke, pazarlama, satış, güvenlik mühendisliği ve İK alanlarında tamamen uzak fırsatlarla tweet attı.

Son günlerde, token fiyatları bir dalış yaptı, yatırım firmaları ve borsalar iflasla karşı karşıya kaldı ve Bitcoin’in 23.000 dolardaki desteği feragat etmeye devam ediyor ve bazıları gelen düşük olarak 8.000 doları bile görüyor. Birçok portföy, çok sayıda yatırımcı, mali sıkıntılarını gidermeye yardımcı olmak için vergi kayıplarını korumaya çalıştığından, koyu kırmızıdır.

Hester Peirce’den gelen eleştiri SEC’i kızdırırken, Mark Cuban bazı bilgelik sözleri sundu: [Warren] Buffett, ‘Sular çekilince kimin çıplak yüzdüğünü görürsün’ diyor.” İş arayanlar, yatırımcılar ve kripto meraklıları bundan sonra olacaklar için sadece nefeslerini tutarak bekleyebilirler.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!