Kripto duyarlılık göstergesi 6 haftanın en düşük seviyelerine ulaştıktan sonra Bitcoin 41 bin dolara sıçradı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Bitcoin (BTC), 13 Nisan’da Wall Street açılışında ABD hisse senetleri yeşil renkte açılırken aşağı yönlü hoş bir kırılma gördü.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

39.000 doların altındaki BTC fiyat hedefi devam ediyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, BTC/USD’nin Bitstamp’ta 40.965$’lık yerel zirvelere tırmandığını ve 13 Nisan’da alım satımın başlamasıyla 24 saatten uzun bir sürenin en iyisi olduğunu gösterdi.

Sinir bozucu bir aralık döneminden sonra, yukarı yönlü oynaklık, daha önce çökme tehlikesi olan destek seviyeleri için bir rahatlama oldu.

Ancak tüccarlar, potansiyel bir uzun pozisyon için daha düşük giriş seviyeleri öngördükleri için aşırı iyimser değillerdi.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, popüler tüccar Crypto Ed de gün içinde riskliydi ve daha önce 39.000 doların altında daha derin bir düzeltmeden önce bir rahatlama sıçraması öngörüyordu.

Daha sonra yayınlanan bir YouTube güncellemesinde, “Diyelim ki 41.000 dolara doğru bir hareket bekliyorum ve daha sonra büyük olasılıkla bu ekstra ayağı aşağı yönlü hale getireceğimizi düşünüyorum” dedi.

Ed, BTC/USD 40.500 $ seviyesinin üzerinde kalmayı başarırsa senaryonun geçersiz kılınacağını da sözlerine ekledi. Parite bu yazının yazıldığı sırada 41.000$ hedefine doğru ilerlemeye devam ediyordu.

Makro tetikleyiciler tanıdık kalmaya devam etti, bunlar 12 Nisan’da Mart ayı için %8,5’lik ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) okumasının ardından enflasyon şeklinde geldi ve bu, 1981’den bu yana en yüksek seviye oldu. Birleşik Krallık’ta TÜFE, 30 yıllık bir artış olan %7’ye yükseldi. Ulusal İstatistik Ofisi rakamlarına göre yüksek.

Duygular 6 haftanın en düşük seviyesinden hareket ediyor

Tüccarlar, son 24 saat içinde hem uzunlar hem de kısalar için mütevazı pozisyon tasfiyelerini gösteren verilerle birlikte sıçramaya hazır görünüyordu.

İlgili: BTC hisse senetleri korelasyonu ‘istediğimiz gibi değil’ – Bitcoin’de bu hafta bilinmesi gereken 5 şey

40.000 doların altındaki düşüş, tam tersine, 500 milyon doları aşan tasfiyeler uzun vadelilerle desteklenerek piyasa katılımcılarına pahalıya mal oldu.

Kripto duyarlılık göstergesi 6 haftanın en düşük seviyelerine ulaştıktan sonra Bitcoin 41 bin dolara sıçradı
Kripto tasfiye tablosu. Kaynak: Coinglass

Aynı zamanda, Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi tarafından hesaplandığı üzere, duyarlılık yükseliyordu ve bu, 12 Nisan’da 20/100 veya “aşırı korkuya” ulaştı. Böyle düşük bir duyarlılık puanı en son Şubat ayının sonlarında kaydedildi.

Kripto duyarlılık göstergesi 6 haftanın en düşük seviyelerine ulaştıktan sonra Bitcoin 41 bin dolara sıçradı
Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi (ekran görüntüsü). Kaynak: Alternatif.me

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!