Kripto borsası FTX, Robinhood’u satın almak istiyor: Rapor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kripto para türevleri borsası FTX’in, milyonlarca yatırımcıyı Bitcoin (BTC), Ether (ETH) ve Dogecoin (DOGE) ile tanıştıran popüler ticaret uygulaması Robinhood Markets’ı devralmayı araştırdığı bildiriliyor.

Konuya aşina olan kişilere atıfta bulunan Bloomberg, Pazartesi günü FTX’in Robinhood’u satın alıp almama konusunda iç müzakereler yürüttüğünü bildirdi. Bir devralma için herhangi bir karar verilmemiş olsa da, FTX’in konuyu ciddiye aldığı söyleniyor. Bloomberg’in kontağı, FTX’in henüz bir satın alma teklifiyle Robinhood’a yaklaşmadığını ve yine de bir anlaşmaya varmamaya karar verebileceğini açıkladı.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Bloomberg’e yaptığı bir takip açıklamasında, şirketinin Robinhood ile potansiyel olarak ortaklık kurmaktan heyecan duyduğunu, ancak daha önceki raporlara uygun olarak aktif birleşme görüşmeleri olmadığını açıkladı:

“Robinhood’un iş beklentileri ve onlarla ortak olabileceğimiz potansiyel yollar konusunda heyecanlıyız. […] Bununla birlikte, Robinhood ile aktif bir birleşme ve satın alma görüşmesi yok.”

Bu, FTX veya Bankman-Fried’in Robinhood’a ilk bağlanışı değil. Mayıs ayında, FTX CEO’sunun 650 milyon dolar değerindeki indirim komisyonculuğunda %7,6 hisse satın aldığı açıklandı. O sırada Bankman-Fried, satın almanın Robinhood’un “çekici bir yatırım” olduğuna olan inancını yansıttığını, ancak firmanın kontrolünü değiştirme veya etkileme niyetinde olmadığını söyledi.

Kripto kışının başlamasına rağmen, FTX genişlemesini yavaşlatma belirtisi göstermedi. Borsa kısa süre önce Bitcoin borç veren BlockFi’ye 250 milyon dolarlık bir kurtarma teklifi sundu; Bu ayın başlarında FTX, açıklanmayan bir miktar için Kanada kripto para birimi platformu Bitvo’yu satın almak için bir anlaşma imzaladı.

Kripto borsa işindeki toplu işten çıkarmaların ortasında FTX, bu ayın başlarında personelini azaltmayacağını doğrulamıştı. Bankman-Fried, 6 Haziran’da, borsasının öngörülebilir gelecek için “büyümeye devam etmeyi” planladığını tweetledi.

İlgili: Goldman Sachs, Coinbase hissesini ‘satmak’ için düşürdü

Robinhood’a gelince, indirimli aracılık platformu, Temmuz 2021’de Nasdaq borsasına girmesinden bu yana değerinin yaklaşık dörtte üçünü kaybetti. Şirketin hisse fiyatı Pazartesi günü %13 arttı, ancak ilk halka arzına göre hala %75’in üzerinde düştü. .

Hisse başına 38 dolardan giriş yaptığından beri, Robinhood’un hisse senedi fiyatı geçen yıl boyunca düştü. Hisse senedinin piyasa değeri 7,6 milyar dolar. Kaynak: TradingView.

2022’nin ilk çeyreğinde, Robinhood’un net geliri bir önceki yıla göre %43 azalarak 299 milyon dolara geriledi. Kripto ile ilgili gelir aynı dönemde %39 azalarak 54 milyon dolara geriledi.

Reklam Alanı

Bu makale, Sam Bankman-Fried’in en son yorumlarını içerecek şekilde güncellendi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!