Kripto bağışları Ukrayna ordusu için ATV’leri ve gaz maskelerini finanse ediyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Ukraynalı yetkililer, Rusya ile devam eden savaşın ortasında ülkenin ordusuna malzeme satın almak için hükümet tarafından başlatılan kripto bağış platformundan fon kullandı.

Cuma günü bir tweet’te, Ukrayna’nın dijital dönüşüm bakanı Mykhailo Fedorov, ülkenin satın alındı “zorlu bir ortam için kullanışlı olacak” beş arazi aracı – muhtemelen Rusya ile ön hatlara yakın veya yolların hasar gördüğü veya tahrip olduğu koşullara atıfta bulunuyor. ATV’lerin üçü için fonlar, hükümetin Mart ayında başlattığı ve “insanları özgürlük mücadelelerinde desteklemek için” kripto bağışlarını kabul eden bir platform olan Aid for Ukraine’den kaynaklandı.

Aid for Ukraine’in yayınlandığı tarihte Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Tether (USDT), Polkadot’s DOT, Solana’s SOL ve USD Coin’de (USDC) 60 milyon dolardan fazla para topladığı bildirildi. Fedorov rapor edildi Çarşamba günü, hükümetin fonların bir kısmını eyalet sınır muhafızlarına ve orduya 5.000 gaz maskesi tedarik etmek için zaten kullandığını söyledi. Ukrayna’ya yardım da var satın alındı savaş başladığından beri ülke ordusu için 5.000’den fazla “optik ve termal görüntüleme cihazı”; tabletler hedeflenen ülkeden kaçan Ukraynalıların kalacak yer ve yardım bulmalarına yardım etmede; kurşungeçirmez yelekler; tıbbi malzemeler; Araçlar; ve giyim

İlişkili: Ukrayna işgali neden kripto düzenlemesine ihtiyacımız olduğunu gösteriyor

Şubat ayında Rus askeri işgalinin başlamasından bu yana, Ukrayna hükümeti ilgili taraflardan fon almak için bir çözüm olarak birçok kez kripto alanına döndü. Fedorov, Nisan ayında hükümetin savaş çabalarına karşılık olarak “Ukrayna zaferine katkıda bulunmak” için satılacak olan, karşılıksız tokenler veya NFT’ler biçimindeki savaş çabalarına katkıları kabul edeceğini duyurdu ve yakın zamanda başlatılan Ukrayna’nın video oyunu geliştiricileri ve dijital sanatçılarından parçalar içeren bir hayır kurumu NFT koleksiyonu.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!