Kripto ayı piyasasının ortasında kurumsal yatırımcılar Bitcoin’i aldı: CoinShares

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Dijital varlık yatırım ürünleri, geçen hafta pozitif girişler kaydetti, ancak kazançlar esas olarak Bitcoin (BTC) fonlarında yoğunlaştı ve kurumsal yatırımcılar adına kripto tahsisine daha temkinli bir yaklaşıma işaret etti.

CoinShares’in en son fon akışı raporuna göre, Bitcoin yatırım ürünleri Cumartesi günü sona eren haftada toplam 126 milyon dolarlık kümülatif giriş gördü. Yıldan bugüne, Bitcoin yatırım fonları sessizce net girişlere 506 milyon dolar ekledi.

Yatırımcılar, Ether (ETH) ve diğer altcoinler pahasına Bitcoin’e tahsis yapıyor gibi görünüyor. Ether fonları, art arda dokuzuncu hafta düşüşünü işaret ederek 32 milyon dolarlık çıkış gördü. Ether yatırım ürünlerinden çıkışlar bu yıl toplam 357,4 milyon dolar oldu.

Bu arada, çok varlıklı kripto fonlarına yapılan yatırımlar geçen hafta 4,3 milyon dolar artarak, yıldan bugüne toplamı 201,3 milyon dolara çıkardı.

Grayscale, 27 milyar doları aşan yönetimle en büyük tek dijital varlık yöneticisi olmaya devam ediyor. Grayscale’in toplam varlıklarının yaklaşık %99’u GBTC olarak da bilinen Grayscale Bitcoin Trust’a ayrılmıştır.

İlişkili: Analist, Bitcoin için ‘sıkıcı’ yaz konusunda uyardığı için BTC fiyatı 32 bin dolara yaklaşıyor

Geleneksel finansal piyasaların çekim gücünden kaçamayan kripto varlıkları, 2022’nin büyük bir bölümünde uzun süreli bir düşüş trendi içinde. Yatırımcı duyarlılığı uzun bir “aşırı korku” dönemine girdiğinden BTC fiyatı arka arkaya dokuz haftalık düşüşe (tarihin en uzun) dayandı. Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi’nde.

6 Haziran, geçen hafta ve geçen ay: Bitcoin’in Korku ve Açgözlülük Endeksi aşırı korku bölgesindeydi.

Bitcoin, Pazar gününü 29.900 dolardan kapatarak üst üste onuncu haftasından kıl payı kurtuldu – önceki haftaya göre sadece 450 dolar daha yüksek.

Bununla birlikte, kurumsal yatırımcıların düşüşü satın aldığına dair bazı olumlu işaretler var. CoinShares raporuna ek olarak, Purpose Investments tarafından işletilen bir Kanada spot Bitcoin borsasında işlem gören fon geçen ay binlerce BTC aldı. 13 Mayıs’a kadar Purpose Bitcoin ETF, 41.600 BTC ile şimdiye kadarki en yüksek Bitcoin hissesini kaydetti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!