Kore ve ABD, Terra hakkındaki soruşturma verilerini paylaşmayı kabul etti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Güney Kore adalet bakanı Han Dong-hoon, iki ulusun mali suçlarla, özellikle de kriptoyla ilgili suçlarla ilgili soruşturmalarda bir araya gelmesinin çeşitli yollarını tartışmak için geçtiğimiz günlerde New York’taydı.

Hoon, Salı günü Menkul Kıymetler ve Emtia Görev Gücü eş başkanı Andrea M. Griswold ile ABD New York Güney Bölgesi Savcılığı’nda ve aynı ofisin Menkul Kıymetler ve Emtia Dolandırıcılık Görev Gücü başkanı Scott Hartman ile bir araya geldi. yerel bir haber yayını.

İki taraf, dijital varlık piyasasıyla bağlantılı artan sayıda menkul kıymet dolandırıcılığı konusunda zamanında harekete geçmek için bilgi alışverişi ve işbirliğini güçlendirmenin yollarını tartıştı. İki tarafın, her iki ülkede de soruşturma altında olan bir kripto projesi olan Terra hakkında en son soruşturma verilerini paylaşmayı kabul ettiği bildirildi.

Adalet Bakanı Han Dong-hoo (solda) ABD’den savcılık yetkilileriyle görüştü, Kaynak: Yna

40 milyar dolarlık Terra ekosistem çöküşü, her iki ülkenin de yasal incelemesini çekti. ABD kısa süre önce Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon’a karşı yeni bir soruşturma açarken, Güney Koreli savcılar dolandırıcılık, piyasa manipülasyonu ve vergi kaçakçılığı gibi çeşitli suçlamaları araştırıyor.

İlişkili: Terra 2.0: Yatırımcıların parasında 40 milyar dolarlık kalıntılar üzerine inşa edilmiş bir kripto projesi

İki ülke arasındaki işbirliği, kripto ile ilgili suçlar son zamanlarda düzenleyicilerin odak noktası haline geldiğinden, birçoğunun ilki olabilir. Güney Kore, kripto düzenlemeleri söz konusu olduğunda en katı ülkelerden biri olarak ortaya çıktı ve sıkı Müşterinizi Tanıyın (KYC) ve Kara Para Aklamayı Önleme (AML) yönergelerini sağladı.

Terra destanı, Koreli milletvekillerini kripto borsalarında listelenen yeni kripto projelerini değerlendirmek için yeni bir kripto gözetim komitesi oluşturmaya da teşvik etti. Birçok uzman, TerraUSD Classic’in (USTC) çöküşünün, düzenleyicileri algoritmik olanlar yerine merkezi sabit paraları tercih etmeye sevk edeceğini tahmin ediyor.

Açık kripto düzenlemelerinin olmaması nedeniyle, genellikle sınır ötesi işlemleri ve aklamayı içeren bu suçları takip etmek ve kovuşturmak giderek daha zor ve karmaşık hale geliyor. Örneğin, bir Hollanda üniversitesi 2019’da fidye olarak 200.000 Bitcoin (BTC) ödedi. Müfettişler, bir cüzdanı Ukrayna’ya kadar takip etmeyi başardılar ve sonunda, saldırıdan yaklaşık üç yıl sonra fonları geri almak için yerel yetkililerle birlikte çalışmak zorunda kaldılar.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!