Kadınlar bir sonraki Bitcoin boğa piyasasını yönetecek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Ünlü milyarder yatırımcı Tim Draper, daha fazla perakendecinin mağazalarda daha uygun maliyetli bir ödeme seçeneği olarak sunmaya başlamasıyla kadınların Bitcoin fiyatını artırmaya başlayacağı bir zamanın geleceği konusunda ısrar ediyor.

Kendisi de bir Bitcoin (BTC) yatırımcısı olan Draper, geçtiğimiz hafta Wolf of All Streets YouTube şovunda sunucu Scott Melker’e, kadınların madeni para başına 250.000 dolara kadar piyasa değeri ile en büyük kriptoyu itmede kilit rol oynayabileceğini söyledi.

Mağaza sahipleri BTC’yi daha yaygın bir şekilde ödeme olarak kabul etmeye başladıkça, “birden tüm kadınların Bitcoin cüzdanları olacak ve Bitcoin ile bir şeyler satın alacaklar” diye düşünüyor:

“O zaman, 250.000 dolarlık tahminimin hemen altında patlayacak bir Bitcoin fiyatı göreceksiniz.”

Draper, Bitcoin’i bir an önce kabul etmeye başlamanın perakendecilerin çıkarına olduğuna inanıyor. Çoğu mağaza sahibinin düşük marjlarla çalıştığını kabul ediyor, bu nedenle büyük kredi kartı şirketleri Visa veya Mastercard ile çalışmaya kıyasla düşük işlem ücretleri BTC’nin teşviklerini artırabilir.

CreditDonkey’e göre, ortalama kredi kartı işlemi, satıcılara mağazada %2,9’a ve satın alma başına %3,5’e kadar çevrimiçi maliyet getiriyor. Karşılaştırıldığında, Bitcoin veri derleyici BitInfoCharts’a göre, ortalama BTC işlem ücreti işlem başına sabit 1,4 $ olarak geliyor.

Draper, perakendecilerin yararının açık olduğunu ima ediyor. Kadınların “perakende harcamalarının yaklaşık %80’ini kontrol ettiğini” ve perakendecilerin Bitcoin’i seçerek kredi kartı şirketlerine ödenen ücretlerden çok tasarruf edebileceğini söyledi. Morning Consult araştırma firmasının Tüketici Bankacılığı ve Ödemelerinin Durumuna göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm kripto sahiplerinin %30’unu kadınlar oluşturuyor.

İlişkili: Hodler’ın seyahat rehberi: Hangi platformlar kripto para birimini kabul ediyor?

Morning Consult, Amerikan hanelerinin yaklaşık %24’ünün kriptoya sahip olduğunu ve bu rakamın Temmuz 2021’e göre %2 arttığını tespit ettiğinden, Draper’ın umduğu benimseme seviyesi çok uzak olmayabilir.

Draper haklıysa, Mastercard CEO’su Michael Miebach’ın küresel ödeme sistemi SWIFT’in beş yıl içinde var olmayacağı yönündeki tahminini de doğrulayacak olan kademeli bir olay başlatabilir. Miebach şok edici tahminini geçen hafta Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda yaptı.

Reklam Alanı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!