iTrustCapital, kripto IRA işlemlerinde 5 milyar doları aştı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kripto para bireysel emeklilik hesapları (IRA) sağlayıcısı iTrustCapital Çarşamba günü, platformundaki toplam işlem hacminin dokuz ayda %60 artışla 5 milyar doları aştığını açıkladı.

iTrustCapital tarafından söylendiği gibi, Y kuşağından çalışan profesyonellere ve yaşlı vatandaşlara kadar birçok kullanıcısı ilk kez kripto para ticareti yapıyor. Firma, kripto para birimi işlemlerinde yalnızca %1 alım-satım ücreti alıyor. Aylık ücret yoktur ve yatırımcıların bir hesap açmak için yalnızca 1.000 $ yatırması gerekir. Platform aracılığıyla kullanıcılar, haftada yedi gün, günde 24 saat 25’ten fazla kripto para birimi ticareti yapabilir. Ayrıca, Coinbase Custody ile yapılan bir anlaşmaya göre, 320 milyon dolarlık mevduat için sigorta kapsamı sağlıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, IRA’lar, bireylerin vergiden muaf sermaye birikimi yoluyla veya vergi ertelenmiş bir temelde emeklilik için tasarruf etmelerini sağlar. IRA’ları olanların bu hesaplarda tutulan varlık sermaye kazançları üzerinden vergi ödemesi gerekmez, ancak hesap türüne bağlı olarak emeklilik yaşına geldiklerinde para çekme vergilerini ödemeleri gerekebilir. Erken para çekme işlemlerine %10 ceza ile izin verilir, ancak bu, örneğin kolej için para kullanmak gibi belirli durumlarda feragat edilebilir. iTrustCapital’in dört yıl önceki kuruluşundan bu yana, firma kripto IRA’ları ile 35.000’den fazla müşteriyi kendine çekti.

İlgili: Crypto IRA iTrustCapital 125 milyon dolar artırdı, değerlemeyi 1 milyar doların üzerine çıkardı

Cointelegraph daha önce, ankete katılan ABD Y kuşağının dörtte birinden fazlasının emekliliklerini finanse etmek için kripto para birimleri kullanmayı planladığını bildirmişti. Bazı yatırımcılar, geleneksel ticaret hesaplarına kıyasla emeklilik hesaplarında kripto alıp satarken aynı miktarda vergi ödemek zorunda olmadığını gözlemledi. Bu algılanan avantaj, daha fazla kripto yatırımcısını IRA gibi emeklilik planlarına çekebilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!