İtalyan hükümeti blockchain projeleri için 46 milyon dolar sübvansiyon sağlayacak

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

İtalya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, belirli blok zinciri projelerinin Eylül ayından itibaren 46 milyon dolara kadar devlet sübvansiyonuna başvurmaya hak kazanacağını duyurdu.

Bakanlık Salı günü yaptığı açıklamada, şirketlerin ve kamu veya özel araştırma firmalarının yapay zeka, Nesnelerin İnterneti ve blok zinciri teknolojisi ile ilgili projelerin geliştirilmesi için hükümetten finansman başvurusunda bulunabileceğini söyledi. Fon, İtalyan hükümetinin teknoloji yatırımları hedeflerinin bir parçası olarak 500 bin (512.150 $ değerinde) ila 2 milyon avro (2.048.600 $) arasındaki harcamalar ve maliyetler için 45 milyon avroluk (yayınlandığı tarihte kabaca 46 milyon dolar) bir başlangıç ​​bütçesine sahip olacak. , araştırma ve yenilik.

Ekonomik Kalkınma Bakanı Giancarlo Giorgetti, “Giderek artan şekilde birbirine bağlı, verimli, güvenli ve hızlı olan yönetim modelleri aracılığıyla üretim sistemlerinin modernizasyonunu teşvik etmek amacıyla şirketlerin en son teknolojilere yaptığı yatırımları destekliyoruz” dedi. “Rekabetçiliğin hedefi, imalat sanayinin sürekli yenilik yapmasını ve yeni teknolojilerin potansiyelini kullanmasını gerektiriyor.”

Hükümet direktifi, Aralık 2021’de fonun kullanılmasına ilişkin kriterleri belirleyen bir kararname ve ardından Haziran 2022’de Bakanlığın başvuruların sunulmasına ilişkin hüküm ve koşulları belirlediği bir kararname ile mümkün olmuştur. Kararnameye göre, fonların sanayi ve imalat, turizm, sağlık, çevre ve havacılık dahil olmak üzere sektörlerde IoT, AI veya blok zinciri için kullanılması koşuluyla, her büyüklükteki şirket sübvansiyonlara başvurabilecek.

İlişkili: İtalyan borsası Borsa Italiana’da ‘Bitcoin temalı’ ETF listeleri

Avrupa Birliği’nin bir üyesi olan İtalya, AB Parlamentosu tarafından kripto ihraççılarını ve hizmet sağlayıcılarını tek bir düzenleyici çerçeve altında kendi yetki alanı kontrolüne getirmeyi amaçlayan son düzenlemelerden etkilenecektir. Ülkenin menkul kıymetler düzenleyicisi, İtalyan Şirketler ve Borsa Komisyonu veya CONSOB, sakinleri kripto yatırımlarının olası riskleri konusunda daha önce uyarırken, Organismo Agenti e Mediatori, kripto hizmet sağlayıcıları için düzenleyici onay vermekten büyük ölçüde sorumlu – Mayıs ayında düzenleyici büyük kripto borsası Binance’e İtalya’da şube açması için yeşil ışık yaktı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!