İsviçreli düşünce kuruluşu, kripto düzenlemesi konusunda daha fazla küresel işbirliği çağrısı yapıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

İsviçre merkezli bir düşünce kuruluşu, yasadışı faaliyetler ve “düzenleyici arbitraj” ile mücadele etmek amacıyla kripto para birimi düzenlemesi konusunda daha fazla uluslararası işbirliği çağrısında bulundu.

Pazartesi günü, Basel Yönetim Enstitüsü ve Uluslararası Mali Suç Davaları Akademisi, yasadışı kripto pazarlarına karşı daha fazla koordineli eylem çağrısında bulunan bir bildiri yayınladı. Önerilen çözümler arasında, yetki alanları arasında daha fazla işbirliği ve kripto para birimi düzenlemesi için dünya çapında standartların oluşturulması yer alıyor.

Makaleye göre, kripto para birimi ile çalışan araştırmacılar, gelişen suç örgütü teknikleri ile çağdaş olan öğrenme yaklaşımlarına ve teknolojilerine yatırım yapmalıdır. Ayrıca, adli makamlara sanal varlığa dayalı kara para aklamayı kovuşturmak için yeni yöntemler bulmalarını tavsiye etti.

Kripto düzenlemesi sektörde tartışmalı bir konu oldu, bazıları yeniliği engellediğini savunurken, diğerleri yatırımcıları korumanın ve suça karşı önlem almanın gerekli olduğuna inanıyor.

Öneriler, Nisan ayı başlarında ABD Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN) müdür yardımcısı Him Das’ın, ajansın mevcut yeteneklerinin kripto para birimi ile gördüğümüz tehdit türleri için uygun olmadığını söylediği yorumları takip ediyor.

Birleşik Krallık’ta uzmanlar, hükümetin yakın zamanda yürürlüğe giren Ekonomik Suç Yasası aracılığıyla gelişmiş finansal sistem koruması vaat etmesi nedeniyle finansal düzenleyicilerin kripto para aklamayla mücadele için 20 yıldan daha eski yasaları kullandığına dikkat çekti.

İlişkili: Kriptonun düzenlemeye ihtiyacı var ama doğru yapılmalı: Rapor ve veritabanı

Cointelegraph tarafından bildirildiği üzere, Yediler Grubu veya G7’nin valileri ve maliye bakanlarının kripto para birimi düzenlemesini tartışmaya hazır oldukları bildiriliyor. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Japonya, Almanya, Fransa, İtalya ve Birleşik Krallık’tan temsilciler, büyük olasılıkla Almanya’nın Bonn ve Königswinter’daki bir toplantıda kripto para birimleri için düzenleyici bir çerçeveyle ilgili sorunları ele alacaklar. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) geçtiğimiz günlerde kripto para piyasalarında yatırımcıları korumaktan sorumlu personel sayısını neredeyse iki katına çıkaracağını açıkladı.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!