İsviçre merkezli kripto madenciliği şirketi operasyonlarını Teksas’a genişletiyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

İsviçre merkezli bir kripto para madenciliği şirketi olan White Rock Management, faaliyetlerini Teksas’tan başlayarak Amerika Birleşik Devletleri’ne genişleteceğini söyledi.

Salı günü yapılan duyuruda White Rock, aksi takdirde yakılacak olan doğal gazı yakalayan ve onu şirketin Bitcoin (BTC) madencilik operasyonlarında kullanmak üzere enerjiye dönüştüren bir şirket olan Doğal Gaz Yerinde Nötralizasyon veya NGON ile ortak olacağını söyledi. White Rock, NGON’un Brazos Vadisi bölgesindeki tesisinde faaliyet göstereceğini ve “çevreye duyarlı” yöntemler kullanarak BTC madenciliği yapacağını söyledi.

White Rock CEO’su Andy Long’a göre, Teksas’a taşınma, şirketin BTC madencilik operasyonlarını eyaletin elektrik şebekesi kapsamı dışındaki doğal gazdan enerji sağlayabilen alanlara genişletme planlarındaki ilk adımdı. Şirket, Kasım 2021’de İsveç’teki veri merkezlerinde kripto madenciliği yapmaya başladı ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki operasyonlarının, şirketin toplam hash oranının 1,6 EH/s’den fazla olmasını hedefleyerek ilk 3 megawatt kapasiteye sahip olacağını bildirdi.

Kripto madenciliği firması White Rock Management’ın Teksas’taki operasyonları. Kaynak: Beyaz Kaya

Son piyasa düşüşü – Bitcoin fiyatı son 30 günde %28’den fazla düştü – kripto madencilerinin karlarını etkiliyor olabilir. Cointelegraph 10 Haziran’da Kuzey Amerika’daki madenciler için “ham” maliyetlerin Bitcoin başına kabaca 22.000 dolar olduğunu ve ek maliyetlerin potansiyel olarak toplamı 30.000 doların üzerine çıkaracağını bildirdi. Bitfarms da dahil olmak üzere bölgedeki birçok madencilik firması, ayı piyasasının ortasında BTC varlıklarının bir kısmını sattığını bildirdi.

Son dalgalanmanın White Rock’ın Lone Star State’deki operasyonlarını nasıl etkileyeceği belli değil. Long, Cointelegraph’a, şirketin kısmen en yeni nesil teçhizatlara sahip olması nedeniyle “ayı ve boğa piyasalarında karlı bir şekilde madencilik yapabildiğini” söyledi.

Long, “ABD tesisimiz İsveç’teki %100 hidroelektrik santrallerimizi mükemmel bir şekilde tamamlıyor ve mevcut çalkantılı piyasa koşullarında çok fazla fırsat görüyoruz” dedi. “Özellikle çekici fırsatların olmasını bekliyoruz. [mergers and acquisitions] ve kamu ve özel sektöre ait madenciler arasında konsolidasyon.”

İlişkili: Bitcoin madencileri Mayıs hasadının tamamını sattı: Rapor

Argo Blockchain, piyasadaki gerilemeden önce, ilk temel atılmasından neredeyse bir yıl sonra Teksas’ın Dickens İlçesinde operasyonları başlatmayı planladığını söyledi – 200 megavatlık veri merkezi Mayıs ayında madenciliğe başladı. Nisan ayında, Fort Worth Şehri belediye binasında üç kule kullanarak BTC madenciliği yapmak için bir pilot program başlattı.

Reklam Alanı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!