İşte bu yüzden mavi çip NFT fiyatları, Otherside darphanesinden yaklaşık bir hafta sonra yükselmeye devam ediyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Mayıs 2021’de OpenSea toplam hacmi yaklaşık 140 milyon doları kapattı. Bir yılı hızlı bir şekilde ileri sardı ve en baskın olmayan token (NFT) piyasası, kısmen Yuga Labs’in The Otherside darphanesi nedeniyle bir haftadan daha kısa bir sürede 880 milyon doları aştı. Bu darphanenin bir sonucu olarak, NFT ekosistemine yeni bir likidite dalgası enjekte edildi ve şu anki NFT toplam piyasa değeri 19,4 milyar doların üzerinde.

NFT piyasa değeri ve hacmi. Kaynak: NFTgo

Geçtiğimiz iki hafta boyunca, piyasanın çoğu çok az hareket gördü, ancak bu, Otherside darphanesinin sadece üç saatte 317 milyon doların üzerinde kapanmasıyla değişti.

Bu geniş çapta benzersiz, rastgele sıralanmış arazi parselleri 194.000’den fazla Ether (ETH) (536.137.000 $) biriktirdi ve birçok kişiyi şaşırtacak şekilde Yuga Labs, 100 milyon doların üzerinde Ether yakan öngörülebilir gaz savaşlarında kaybedilenleri iade etmeye başladı. Bazı sahipleri de lanse 930.000 doların üzerinde değere sahip airdroplanan varlıklar.

NFT’lerin fiyatı, pek çok NFT tüccarının düşük hacimli projeler için yaklaşan kıyametin grafiğini çizdiği için hafif bir uykuya dalmış olabilir, ancak Diğer Taraf satışının yarattığı likidite tam tersi bir etkiye sahip gibi görünüyor.

Yatırımcılar artık mavi çipli NFT’leri soldurmuyor

Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Mutant Ape Yacht Club (MAYC) dışında, Doodles, Azuki, CloneX ve Meebits gibi mavi çipli NFT’lerin hacminde son yedi gün içinde bazı kayda değer artışlar görüldü.

Yuga Labs, Meebits için Metaverse yardımcı programını geliştirme planlarını açıkladıktan sonra Meebits, toplam satış hacminde yaklaşık %167’lik bir artış ve ortalama satış fiyatında %19’luk bir artış gördü.

İşte bu yüzden mavi çip NFT fiyatları, Otherside darphanesinden yaklaşık bir hafta sonra yükselmeye devam ediyor
Meebits 7 günlük ortalama hacim ve fiyat. Kaynak: OpenSea

Meebits’in hacmi Nisan sonunda kaynamaya başladı ve Mayıs ayının başından beri bir artış gördü. Son yedi günde ortalama satış fiyatı %15, hacim ise %65’in üzerinde arttı.

İşte bu yüzden mavi çip NFT fiyatları, Otherside darphanesinden yaklaşık bir hafta sonra yükselmeye devam ediyor
Azuki 7 günlük ortalama hacim ve fiyat. Kaynak: OpenSea

Belli NFT ekosistemlerinden ayrılan NFT tüccarları, kârlarını alıyor ve koleksiyonlarını mavi çip statüsündeki NFT’lerle yükseltmeye geri yatırım yapıyor gibi görünüyor.

Azuki ile benzer bir yörünge izleyen Doodles NFT, son yedi gün içinde hacminde yaklaşık %250’lik bir artış gördü. Taban fiyat da Mayıs ayının başından beri istikrarlı bir şekilde artıyor ve şu anda 23 Ether (65.458 $) seviyesinde.

Açık bir eğilim, en son sermaye infüzyonunun mavi çipli NFT fiyatlarını yükselterek, PFP’nin hakim olduğu pazarın geri kalanını düşmesine izin vermesidir. Bu, Gary Vee’nin koleksiyonların %99’unun satılacağı yönündeki spekülasyonunun başlangıcı olabilir mi? Git sıfıra, yalnızca değerle en üstteki %1’i mi bırakıyorsunuz?

RTFKT Studios’ CloneX NFT’leri de bir dalga sürüyor. Sadece bir hafta önce taban fiyatlar 16,5 Ether’den 17,5 Ether aralığına çekildi, ancak şimdi 19,7 Eter’de duruyor.

İşte bu yüzden mavi çip NFT fiyatları, Otherside darphanesinden yaklaşık bir hafta sonra yükselmeye devam ediyor
CloneX – Takashi Murakami 7 günlük taban fiyatlar. Kaynak: NFTpricefloor

Fiyattaki bu artış, dönüşüm ve dövme yeteneklerine sahip ilk blockchain destekli Nike spor ayakkabısını gösteren MNLTH NFT açıklamasına bağlanabilir (yani, gerçek hayatta giymek için oluşturulabilir).

Yeni vuruşlarla birlikte, sahipler ilk “deriyi” temsil eden bir şişe aldı ve MNLTH’yi ortaya çıkarırken NFT, başka bir gizemli kutu olan MNLTH 2’yi basmak için yakıldı. Böylece RTFKT stüdyoları ve ekosistemi ile yolculuk devam ediyor.

Reklam Alanı

Ethereum tabanlı NFT’ler, diğer blok zincirlerdeki projelere kıyasla dikkatleri üzerine çekmiş olsa da, OpenSea’nin Solana NFT’lerine yönelik son desteği, oyun alanını düzleştiriyor.

İlgili: OpenSea hacmindeki ve mavi çipli NFT satışlarındaki artış, NFT boğa piyasasının erken bir işareti mi?

Solana Yaz çifti mi?

OpenSea zincir için destek eklediğinden, Solana’ya çok az maruz kalan veya hiç maruz kalmayan tüccarlar artık NFT ekosistemiyle etkileşime girebilir. Solana yatırımcıları Solana’nın Magic Eden pazaryerini kullanmak konusunda kararlı olsa da, diğer tüccarlar yeni seçenek konusunda heyecanlı.

Solana projesinde dalga yaratmak, OpenSea hacim çizelgelerinde ilk 5’te yer alan ilk Solana blok zinciri NFT olan Okay Bears. 83 SOL (7,111 $) maliyetle Okay Bears, kalitesi ve değeri konusunda bazı tartışmalara yol açtı. Bazı NFT influencerları profil resimlerini Okay Bears olarak değiştirdiğinden, projenin toplam hacmi son yedi günde %34’ün üzerine çıktı, ancak seviye atlamaya devam ediyor.

İşte bu yüzden mavi çip NFT fiyatları, Otherside darphanesinden yaklaşık bir hafta sonra yükselmeye devam ediyor
Tamam Ayılar 7 günlük ort. hacim / fiyat. Kaynak: OpenSea

Okay Bears’ın başarısı, yatırımcıları bir başka “Solana Yazı” çağrısında bulunduruyor ve Catalina Balina Karıştırıcı NFT de OpenSea’de bir sıçrama yapıyor.

Proje Aralık 2021’de başlatılmış olsa da, NFT etkileyicileri ve kilit oyuncular, projeye ilk adım attıkları zamana geri dönüyor ve o zamandan beri bazı büyük satışlar ve kayda değer kazanımlar elde etti.

Şu anda, 12 Solana NFT projesi toplam hacim için OpenSea’nin ilk 100 listesinde yer alıyor ve bu, ortalamanın üzerinde NFT toplayıcının blok zincirler arasında çeşitlenebileceğini gösterebilir.

DeGods NFT, OpenSea’deki toplam hacim için ilk 40 NFT koleksiyonunda yer almaktadır. Kendini uyumsuzlar, serseriler ve dejenerelerden oluşan deflasyonist bir koleksiyon olarak tanımlayan DeGods tabanı şu anda OpenSea’de 310 SOL (27.190 $) ve Magic Eden’de 245 SOL (20.851 $) seviyesinde bulunuyor.

Magic Eden’den gelen veriler, DeGods’un Nisan ayında taban fiyatta %179’luk bir artış gördüğünü ve OpenSea’de geç bir artış görülebileceğini gösteriyor.

İşte bu yüzden mavi çip NFT fiyatları, Otherside darphanesinden yaklaşık bir hafta sonra yükselmeye devam ediyor
DeGods 30 günlük ort. hacim / ort. Kaynak: OpenSea

BAYC ve CloneX gibi birinci sınıf NFT’lerin marka değeri ve toplulukları ödüllendirme konusunda standardı belirlediği göz önüne alındığında, yatırımcıların bu koleksiyonları ikiye katladığı görülüyor.

Proof-of-Profile NFT’lerin hacminin yavaş olmasına rağmen, başka müzik türleri, edebi ve üyelik tabanlı NFT’lerin ortaya çıktığını belirtmek önemlidir. Ethereum NFT’leri tarihe damgasını vurmuştur; ancak NFT projeleri olan diğer blok zincirler de yüzeye çıkıyor.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!