İşte bu yüzden Chiliz (CHZ) çok takımlı NFL ortaklığı ve Web3 genişleme planı boğa olabilir

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kripto para projelerinin karşılaştığı en büyük zorluklardan biri, doğru türde gerçek dünya entegrasyonunu ve yeni bir benimseme dalgasını ateşleyebilecek bir kullanım senaryosunu bulmaktır.

Blockchain ve kripto para birimini profesyonel sporlarla entegre etmek, bir süredir beklenen “bir sonraki dalga” oldu ve çeşitli spor ligleri için bir hayran katılım platformu oluşturmaya odaklanan bir protokol olan Chiliz (CHZ), bu hafta yeni gelişmeleri için manşetlerde bulundu.

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, CHZ’nin fiyatının 2022’nin en düşük seviyesi olan 0.144$’dan %69 artarak 13 Nisan’da günlük en yüksek seviyesi olan 0.256$’a ulaştığını gösteriyor.

CHZ/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

CHZ fiyatı ivme kazanıyor ve Socios.com hayran katılım platformu ile on üç Ulusal Futbol Ligi (NFL) takımı arasında yeni bir ortaklık ve ayrıca platformun Avrupa Futbol takımı jetonlarının başarısı, yükseliş hissini artırıyor gibi görünüyor. Proje ayrıca Chiliz Chain 2.0’ın halka açık test ağı lansmanına ev sahipliği yapmayı planlıyor.

Yeni NFL ortaklıkları büyümeyi tetikleyebilir

CHZ’de bir fiyat artışını tetikleyen en son gelişme, ağın Socios.com spor taraftarı katılım platformunun 13 NFL takımıyla çok yıllı pazarlama anlaşmaları imzaladığını 13 Nisan’da duyurmasıydı.

Bu anlaşma, projenin Amerikan spor liglerindeki ve özellikle NFL’deki varlığında önemli bir yükselişe işaret ediyor çünkü daha önce sadece New England Patriots ile çalışıyordu.

Avrupa futbol takımı jetonlarının başarısı

Chiliz’in ivme kazanmasının bir başka nedeni de, bir avuç Avrupa futbol takımı için yaratılan taraftar tokenlerinin başarısı oldu.

Avrupa’nın en popüler sporu futbol olan Socios, varlığını genişletmeye ve yeni kullanıcılar çekmeye yardımcı olmak için en popüler takımlardan, liglerden ve oyunculardan bazılarıyla ortaklıklar kurmaya odaklandı.

Son zamanlarda platform, Lionel Messi ile bir pazarlama ortaklığı imzaladı ve yıldızı platformun ilk küresel elçisi yaptı.

İlişkili: Chiliz, yeni katman-1 blok zinciri için halka açık test ağını başlattı

Diğer ana ağ lansmanları gibi Chiliz Chain 2.0 da bir katalizör olabilir

31 Mart’ta “Scoville” halka açık test ağı, Chiliz Chain 2.0 adlı yeni bir katman-1 blok zinciri ağı başlattı.

CC2, spor ve eğlence markalarının NFT’leri ve taraftar jetonlarını basma yeteneği de dahil olmak üzere Web3 özelliklerini tanıtmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Ayrıca merkezi olmayan finans (DeFi) ürünleri ve oyna-kazan oyunları geliştirecek, etkinlikler oluşturacak ve sadakat ve satış programlarına ev sahipliği yapacak.

Yeni zincir, iş kanıtı modellerinden 2.000 kata kadar daha fazla enerji verimli olduğu tahmin edilen ve Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumlu olacağı tahmin edilen bir hisse kanıtı otoritesi (PoSA) modelini benimsemiştir. Ethereum ağından 200 kat daha ucuz işlem maliyetleri sunar.

Cointelegraph Markets Pro’dan alınan VORTECS™ verileri, son fiyat artışından önce 12 Nisan’da CHZ için yükseliş görünümü tespit etmeye başladı.

Cointelegraph’a özel VORTECS™ Skoru, piyasa duyarlılığı, işlem hacmi, son fiyat hareketleri ve Twitter etkinliği gibi veri noktalarının birleşiminden elde edilen geçmiş ve mevcut piyasa koşullarının algoritmik bir karşılaştırmasıdır.

İşte bu yüzden Chiliz (CHZ) çok takımlı NFL ortaklığı ve Web3 genişleme planı boğa olabilir
VORTECS™ Puanı (yeşil) – CHZ fiyatı. Kaynak: Cointelegraph Markets Pro

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, CHZ için VORTECS™ Skoru 12 Nisan’da yeşil bölgeye tırmandı ve NFL ortaklığının duyurulmasından yaklaşık 16 saat önce 81’e ulaştı ve %17,3’lük bir ralliyi ateşledi.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!