İşte bu yüzden Almanya en kripto dostu ülke seçildi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Uluslararası bir vergi avukatı ve CPA olan Selva Özelli, aylık Expert Take sütununda, gelişmekte olan teknolojiler ile sürdürülebilirlik arasındaki kesişimi ele alıyor ve vergiler, AML/CFT düzenlemeleri ve kripto ile blok zincirini etkileyen yasal konular hakkındaki en son gelişmeleri sunuyor.

Almanya, 2022’nin ilk çeyreğinde Coincub’un en kripto dostu ülkeler rehberinin en üst sıralarına yükseldi. Avrupa ülkesi, uzun vadeli sermaye kazançlarına ilişkin sıfır vergi politikasıyla desteklenen uzun vadeli yurtiçi tasarruf endüstrisinin kripto yatırımlarını kullanmasına izin veriyor. kriptodan ve Bitcoin ve Ethereum düğümlerinin sayısı yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra ikinci sırada.

Blockchain benimsenmesi

2019’da Almanya, teknolojinin dijital dönüşümü ilerletme potansiyelinden yararlanmak ve onu fintech, iklim teknolojisi, işletme ve devlet teknolojilerinde blockchain, Web3 ve metaverse uygulamalarının geliştirilmesi için çekici bir merkez haline getirmeye yardımcı olmak için bir blockchain stratejisi benimseyen ilk ülke oldu. Almanya’nın dijital kimlikler projesi dahil.

Almanca konuşulan ülkelerde 400 tasarruf bankasından oluşan bir ağ olan Alman Tasarruf Bankaları Birliği, müşterilerin kripto para birimleri alıp satmalarını sağlamak için fintech blok zinciri uygulamaları geliştirmeye başladı. Volkswagen, About You, SAP, BrainBot ve BigchainDB gibi çeşitli şirketler, e-ticarette mal satın almak için yaygın olarak kullanılan NFT, metaverse, Web3, govtech ve kripto ödeme uygulamaları geliştirmektedir. Emisyonları azaltmak için çalışan şirketleri destekleyen operatörler ve yatırımcılardan oluşan bir ekip olan C3’ün danışmanı Jacopo Visetti bana şunları söyledi:

“C3, tokenizasyon yoluyla karbon kredilerini uluslararası standartlardan blok zincirine köprülemeye izin veren gelişmiş teknolojik altyapı geliştiren bir iklim teknolojisi şirketidir.”

Bu teknolojilerin gelişimini finanse etmek için, yenilikçi tematik fonlara odaklanan bir ETF sponsoru olan Roundhill Investments, Deutsche Börse Xetra’da Roundhill Ball Metaverse UCITS ETF’yi başlattı ve bunu Almanya’nın ilk metaverse borsada işlem gören fonu olarak tanımladı. Ayrıca, Almanya’nın Fon Yerleşim Yasası, emeklilik fonları, sigorta şirketleri, aile ofisleri ve kurumsal yatırım fonlarının varlıklarının %20’sine kadarını dijital varlıklara ayırmasına izin veriyor.

Kripto benimseme

2021’in sonu itibariyle Almanların yaklaşık %2,6’sı kripto para birimini kullandı. Ve KuCoin’in yakın tarihli bir raporuna göre, Almanların yüzde 44’ü kriptoya yatırım yapmaya motive oluyor.

İşte bu yüzden Almanya en kripto dostu ülke seçildi

Alman yatırımcılar 1inch Exchange, Nuri, FinLab, Minespider, NAGA Group, Tangany, Coindex, CryptoTax, Upvest, Fiona, Blocksize Capital, USDX Wallet, Bitbond ve Iota Foundation gibi şirketler ve platformlar aracılığıyla kripto ve blok zincirine dahil olabilirler. veya Dash kullanarak Sugartrends’te alışveriş yapabilirler. Dash’in iletişim ve iş ilişkileri müdürü Mark Mason’ın bana açıkladığı gibi:

“Dash, sınırsız finansal özgürlük sağlayan alternatif bir kripto para birimidir. İnsanların telefonlarını banka hesabı olarak kullanmalarına izin vererek finansal katılımı hızlandırır. Merkezi olmayan, izinsiz ve sansüre dayanıklı.”

İlişkili: SEC, Alman düzenleyicisinden neler öğrenebilir?

Almanya, kripto madenciliği için ilk 10 ülke arasında yer alıyor ve neredeyse tamamen yenilenebilir enerjiyle çalışan Avrupa Birliği’nin en büyük madencilik şirketi Northern Data’ya ev sahipliği yapıyor. Kripto madenciliği bir işletme olarak vergiye tabidir.

Startup’lar

Fintech melek yatırımcısı Christian Angermayer’in Apeiron Investment Group’un Berlin merkezli Denario ve Penta’nın yanı sıra Köln merkezli Nextmarket ve Frankfurt merkezli Northern Data’yı desteklediği Almanya’nın kripto başkenti Berlin’e çok sayıda blok zinciri girişimi yerleşti.

Kripto para birimleri ve merkezi olmayan finans konusunda uzmanlaşmış Hamburg merkezli bir fintech başlangıç ​​şirketi olan Paycer, DeFi ve çapraz zincir kripto hizmetlerini birleştirecek ve bunları geleneksel bankacılık hizmetleriyle birleştirecek bir köprü protokolü geliştiriyor.

Reklam Alanı

Berlin merkezli fintech girişimi Forget Finance ise, yapay zeka botları ve gerçek finans uzmanlarının bir karışımı aracılığıyla çevrimiçi koçluğu kullanarak gençleri kriptodan tasarruf etmeye ve yatırım yapmaya motive etmeye odaklanıyor.

Merkez bankası dijital para birimi

Almanya merkez bankası Deutsche Bundesbank’ın yaptığı bir araştırmaya göre, Alman tüketicilerin yaptığı satış noktası işlemlerinde nakit ödemelerin payı 2017’de %74’ten 2020’de %60’a düştü. Buna göre Bundesbank, dağıtık defter teknolojisi üzerinde çalışıyor. varlık yerleşimleri. Bu arada Avrupa Merkez Bankası, dijital euro olarak adlandırılan bir CBDC oluşturmayı araştırıyor. ECB tarafından AB vatandaşlarından oluşan panellerle yapılan tartışmalara dayanan yakın tarihli bir araştırma, güvenlik ve evrensel kabulü birincil kaygılar olarak vurgulamaktadır.

İşte bu yüzden Almanya en kripto dostu ülke seçildi

Değiştirilemez belirteçler ve meta veri deposu

Metaverse, Web3’ün bir sonraki dalgasıdır; etkileşim kurma, sosyalleşme, çalışma, video oyunları oynama, hayır kurumlarına fon sağlama, değiştirilemez jetonları satın alma ve satma ve konserlere, spor etkinliklerine ve konferanslara katılma şeklimizi değiştirir. 2017’de Karlsruhe’deki ZKM Sanat ve Medya Merkezi, 2021 çılgınlığının çok ötesinde bir dizi NFT satın aldı ve şimdi kendi koleksiyonundan ve özel borç verenlerden eserleri “ZKM Küpü” üzerinde sergiliyor. görüntülenebilir küp şeklindeki ekran. ZKM’de koleksiyon, arşiv ve araştırma departmanı başkanı Margit Rosen, bir röportajda detayları benimle paylaştı.

İşte bu yüzden Almanya en kripto dostu ülke seçildi

NFT çılgınlığının başlangıcından bu yana, Alman spor giyim şirketi Adidas, farkındalığı artırmak için Polygon blok zincirinde iklim odaklı hayırsever bir NFT sanat projesi için Bored Ape Yacht Club ve Prada ile birlikte çalıştı. Ek olarak, Alman otomobil şirketi Volkswagen, başarılı bir etkileşimli NFT reklam kampanyası başlattı.

Utherverse’in kurucusu ve CEO’su Brian Shuster bana şunları söyledi: “Utherverse, 2005’ten beri gerçek zamanlı olarak sosyalleşebileceğiniz, etkinliklere katılabileceğiniz ve bir iş kurabileceğiniz bir çevrimiçi sanal dünya topluluğu kuruyor ve işletiyor. Utherverse, dünyanın en iyilerini bir araya getirdi. nihai metaverse deneyimi için internet, oyun ve sanal gerçeklik. Örneğin, Secret City, kullanıcılarının %81’i Almanya’da bulunan Utherverse Digital Inc. tarafından geliştirilen bir oyundur. Çekirdek internet teknolojileri ve metaverse için 100’den fazla patent ve bekleyen patentler geliştirmiş olarak, metaverse mimarisi ve VR ekonomisinin tartışmasız lideriyiz. Dışarıda meta veri deposuyla ilgili bir ton gürültü var ve açıkçası, mülkler ve jeton madeni paralar sunduğunu iddia eden çoğu şirket, eldeki görevin karmaşıklığını tehlikeli bir şekilde hafife aldı. Meta veri deposu çalışması yapmaya çalışan hemen hemen her şirket başarısız oldu. Utherverse’in üçüncü nesli ve onun yardımcı program tokeninin 2022’nin ikinci çeyreğinde açıklanması bekleniyor.”

İlişkili: Erkekler isterken kadınlar istedi: Kadın yaratıcıları NFT’ler ve kripto ile güçlendirmek

Yasadışı kripto kullanımı

Almanya, Europol’ün ulusötesi siber suçlarla mücadele için çalışan Ortak Siber Suç Eylem Görev Gücü’nün bir üyesidir. Europol’ün 2022 raporuna göre:

“Bu sanal para biriminin suç faaliyetleri ve kârın aklanması için kullanımı, hacim ve karmaşıklık açısından geçtiğimiz yıllarda arttı. […] Kripto para biriminin suç amaçlı kullanımı artık siber suç faaliyetleriyle sınırlı değil, artık parasal değerin iletilmesini gerektiren her türlü suçla ilgili.”

Haber verildikten sonra, Almanya Federal Kriminal Polis Ofisi veya Bundeskriminalamt, dünyanın en büyük yasadışı karanlık web pazarı olan Hydra’nın sunucularını kapattı. Hydra, lansmanından bu yana Bitcoin (BTC) işlemlerinde 5 milyar doların üzerinde yardım sağladı. Almanya’nın bu hareketini ABD Hazine Bakanlığı, Rusya merkezli site aracılığıyla “kötü niyetli siber suç hizmetlerinin, tehlikeli uyuşturucuların ve diğer yasa dışı tekliflerin yayılmasını engellemeye” yönelik koordineli bir uluslararası çabayla Hydra’ya karşı yaptırımlar yayınladı.

İlişkili: Dünya, Rus kripto yaptırımları konusunda senkronize oldu

Chainalysis’in kamu sektörü baş teknoloji sorumlusu Gurvais Grigg bana şunları söyledi: “Hydra’nın kaldırılması, yalnızca faaliyette olan en büyük darknet pazarı olduğu için değil, aynı zamanda kripto para biriminin Rus rublesine dönüştürülmesini sağlayan kara para aklama hizmetleri sunduğu için dikkate değer. ” O devam etti:

“Geçen yıl Garantex’in yanı sıra Suex ve Chatex’e yönelik yaptırımlarla birlikte ele alındığında, devlet kurumları siber suçluların fidye yazılımı, karanlık ağ pazar satışları, dolandırıcılık ve potansiyel olarak yaptırımlardan kaçınma için kullandığı nakit çıkış noktalarını açıkça hedefliyor.”

Dijital varlıkların düzenlenmesi

Almanya, Avrupa Birliği’nin Kripto Varlık Piyasaları veya MiCA düzenlemesinden önce kripto para birimlerini düzenlemeye başlayan birkaç Avrupa ülkesinden biridir. Alman Federal Meclisine danışmanlık yapan bir avukat ve blok zinciri uzmanı olan Robin Matzke’ye göre, Almanya’nın kripto saklama yönetmeliği, özel anahtarları başkaları adına kontrol eden ve Alman pazarına hizmet edenlerin Federal Mali Denetleme Otoritesi’nden lisans almalarını şart koşuyor. AB içinde diğer benzer lisanslara sahip olmak.

İlişkili: Dijital varlıklarla ilgili Avrupa ‘MiCA’ düzenlemesi: Nerede duruyoruz?

AB’nin yeni Fon Transferi Yönetmeliği, “barındırılmayan” cüzdanlar veya bir emanetçi veya merkezi borsa tarafından yönetilmeyen kripto cüzdanlar için de ifşa kuralları sağlar. Blockchain şirketi Concordium’un CEO’su Lone Fønss Schrøder şunları söyledi:

“Yeni taslak düzenlemeler, mevcut kripto para birimi transferlerinin yapılma biçiminde önemli değişiklikler gerektiriyor. Anonimliği temel bir değer olarak tutan ve eşler arası (P2P) ve kendi kendini korumaya kararlı olan merkezi olmayan kripto çözümleri için büyük bir zorluk olabilir. Ayrıca, birçok proje kendi toplulukları tarafından çözümlerini değiştirmekten alıkonulabilir.”

İşte bu yüzden Almanya en kripto dostu ülke seçildi

Burada ifade edilen görüş, düşünce ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph’ın görüş ve görüşlerini yansıtmak veya temsil etmek zorunda değildir.

Selva ÖzelliEsq., CPA, Vergi Notları, Bloomberg BNA, diğer yayınlar ve OECD için sık sık vergi, hukuk ve muhasebe konularında yazan uluslararası bir vergi avukatı ve yeminli mali müşavirdir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!