İspanya’da Bitpanda kripto para birimi değişimi puanları kaydı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Geçen yaz 4,1 milyar dolar değerindeki Avusturyalı kripto para borsası Bitpanda, İspanya’da dijital para birimi değişimi ve dijital varlık saklama hizmeti sağlayıcısı olarak kayıt aldı.

Şirketin adı, Perşembe günü İspanya Merkez Bankası’nın kripto işletmeleri sicilinde göründü. Sicilin kendisi Ekim 2021’de açıldı. Şu anda 15 şirketi içeriyor. Cointelegraph’a konuşan Bitpanda’nın temsilcisi, şirketin 2014’ten beri ülkede fiili olarak faaliyet gösterdiğini belirtti.

İspanya, Viyana merkezli şirketin lisans aldığı altıncı Avrupa ülkesini oluşturuyor. Aralık 2020’de Fransa Finansal Piyasalar Kurumu’na kaydolurken, Mayıs ve Haziran 2022’de İsveç’te kayıtlı ilk yabancı kripto sağlayıcısı ve İtalyan sanal varlık hizmetleri sağlayıcısı (VASP) lisansını alan ilk kişilerden biri oldu.

Şirketin duyurusunda, Bitpanda’nın kurucu ortağı ve CEO’su Eric Demuth, piyasa krizinin ortasında ticaret için güvenli bir ortam sağlama taahhüdünü verdi:

“Son piyasa gelişmelerinin gösterdiği gibi, dijital varlıklarınızı nereden satın aldığınız önemlidir ve Avrupa’da ve ötesinde en iyi ve en güvenli yatırım platformunu oluşturmak için durmaksızın çalıştığımız için her zaman topluluğumuzun güvenliğine öncelik vereceğiz.”

İlgili: Kriptodaki tek boynuzlu atlar. Büyüyen milyar dolarlık kripto şirketleri sürüsü

Şubat 2022’de Bitpanda, bir kripto saklama ve cüzdan servis sağlayıcısı olan Birleşik Krallık merkezli Trustology’yi satın alarak onu Bitpanda Custody olarak yeniden markalamak ve kurumsal yatırımcılara odaklanan yerel kripto saklama hizmetleri sunmaya başlamak niyetindeydi. Borsa platformu, ilk satın alımının, ana aracılık hizmetleri platformu ve tezgah üstü ticaret masası olan Bitpanda Pro’nun piyasaya sürülmesinin ilk adımı olduğunu iddia etti.

Şirket temsilcisinin Cointelegraph’a söylediği gibi:

“Var olduğumuz her pazarda kayıt için başvuruda bulunduk ve İtalya, Avusturya, İsveç, Fransa, Çek Cumhuriyeti ve şimdi İspanya’da bir sanal varlık hizmet sağlayıcısı olarak kayıt ve lisansları zaten güvence altına aldık. Elbette, varlığımızı daha fazla Avrupa pazarında genişletmek istiyoruz, ancak bunu yalnızca yerel düzenleyici gerekliliklere tam olarak uyduğumuzdan emin olduğumuzda yapacağız.”

Yaklaşan Kripto Varlıklarda Piyasalar yasa tasarısı kapsamında, Avrupa Birliği yetkilileri, AB ülkelerinden birine kaydolmaları durumunda kripto şirketlerine pan-Avrupa düzeyinde faaliyet gösterme fırsatı verecek.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!