İran, kripto madenciliğinde sübvansiyonlu enerjinin yasadışı kullanımı için cezaları sertleştirecek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

İran hükümeti, kripto madenciliğinde sübvansiyonlu enerji kullanımına ilişkin cezaları artıracak. Hareket, son yıllarda enerji kıtlığı yaşayan ülkede madencilik düzenlemelerinin sıkılaştırılmasında bir başka adıma işaret ediyor.

Ülkenin Elektrik Üretim, Dağıtım ve İletim şirketinden alıntı yapan Tehran Times, hükümetin Cumartesi günü sübvansiyonlu elektrik kullanan maden operatörleri için ceza oranlarını büyük ölçüde artırmayı planladığını bildirdi. Şirketin temsilcisi Mohammad Khodadadi Bohlouli şunları söyledi:

“Evlere, endüstriyel, tarımsal ve ticari abonelere yönelik sübvansiyonlu elektriğin kripto para madenciliği için kullanılması yasaktır.”

Bohlouli’ye göre, madencilikte sübvansiyonlu enerji kullanımına ilişkin cezalar en az üç, en fazla beş kat artacak. Mükerrer bir ihlal, işletme ruhsatının iptaline ve hatta failin hapis cezasına çarptırılmasına yol açabilir.

İlgili: Yaptırımlar ve ticaret: İran bir merkez bankası dijital para birimi geliştirmeyi hedefliyor

İran’daki kripto para madenciliği operasyonları yasaldır ve 2019’dan beri bir lisans sürecine tabidir. Ocak 2020 itibariyle Sanayi, Madencilik ve Ticaret Bakanlığı 1.000’den fazla maden ruhsatı vermiştir. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, kuraklık ve azalan yağış gibi ülkenin enerji şebekesine yönelik bazı büyük zorluklar nedeniyle, Mayıs 2021’de kripto madenciliği konusunda geçici bir moratoryum ilan etti. Aralık.

İran Enerji Bakanlığı sözcüsü Mostafa Rajabi Mashhadi’nin Mayıs 2021’de sübvansiyonlu enerji kullanımı için para cezaları açıkladığı gibi, yetkisiz kripto para madenciliği “yerel elektrik şebekesine ve trafolara verilen zarar nedeniyle elektrik tedarikinde sorunlar yaratıyor.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!