İngiltere merkezli kredi sağlayıcı, yatırımcıların fonlarını Securitize ortaklığıyla tokenleştirmesine izin veriyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Londra merkezli bir kredi sağlayıcısı olan Whitehall Capital, yatırımcılarının birimlerini blok zinciri belirteçleri olarak tutmalarını sağlamak için Amerikan dijital varlık menkul kıymetleri piyasası Securitize ile bir anlaşma yaptı.

Pazartesi günü yapılan açıklamaya göre Whitehall yatırımcıları, Whitehall fonundaki birimleri Securitize platformu üzerinden kullanabilecek, alıp satabilecek. Bir yatırımcı, Securitize’a kaydolduktan sonra, varlıklarını performans göstergeleri, yatırım raporları ve dahil edilen diğer değerli bilgilerle birlikte bir dizi tokenleştirilmiş birim olarak görecektir. Ayrıca, belirli bir miktarı almak veya satmak için bir teklif vererek birimleri diğer yatırımcılarla takas edebilirler.

Whitehall Capital’in yönetici ortağı Anthony Bodenstein’a göre, mülk varlıkları tarafından güvence altına alınan kredilerle desteklenen blok zinciri tokenleri, yılda %8-10 gelir sağlayacak:

Whitehall Capital yatırımları için şu anda ikincil bir piyasa bulunmadığından, yatırımcıların bu kullanımı kolay ve etkileşimli platform ve holding birimleriyle bu şekilde çalışmanın avantajlarından hızla yararlanacağını tahmin ediyoruz.”

Securitize, tokenize edilmiş hisselerin çıkarılmasından, hissedarlara teslim edilmesinden ve blok zincirindeki işlem etkinliğinin izlenmesinden sorumlu olacaktır.

İlgili: Eski ama altın: Dijital varlıklar Amerikalıların emeklilik planlarının bir parçası olabilir mi?

Eylül 2021’de Securitize, dijital varlık yatırım firması Arca’nın inovasyon kolu Arca Labs ile şirkete akıllı bir sözleşme ve ihraç platformu sağlamak için Arca ABD Hazine Fonu adlı tokenize edilmiş bir fondan başlayarak ortaklık kurdu. Arca Labs, 1940 Yatırım Şirketi Yasası uyarınca blok zinciri aracılığıyla dijital varlık olarak hisse ihraç eden ilk hazine fonu olduğunu iddia ediyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!