İngiltere Hazinesi, Terra’nın UST çöküşünün ortasında sabit paraları yasallaştırma yolunda

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Birleşik Krallık Hazine Bakanlığı veya Majestelerinin Hazinesinin, sabit paraları yasal ödeme aracı olarak düzenlemeye devam etmeye karar verdiği bildirildi. Kripto topluluğu tarafından memnuniyetle karşılansa da, karar popüler algoritmik stabilcoin TerraUSD’nin (UST) son düşüşüne yakınlığı nedeniyle şok edici oldu.

The Telegraph’tan yerel bir rapor, Hazine’nin Kraliçe’nin Konuşması sırasında ortaya çıkan, İngiltere genelinde stabilcoinleri düzenleme niyetini vurguladı. Konuşma sırasında Prens Charles, bölgedeki yaşam standartlarını iyileştirmek için ekonomik büyümeyi teşvik edecek önlemler de dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde yeni mevzuatın tanıtıldığını duyurdu ve şunları ekledi:

“Yasadışı finansmanla mücadele, ekonomik suçları azaltma ve işletmelerin büyümesine yardımcı olma yetkilerini daha da güçlendirmek için bir yasa tasarısı sunulacak. [Economic Crime and Corporate Transparency Bill]”

Cointelegraph’ın 4 Nisan tarihli raporu, ödeme aracı olarak stablecoin’leri dahil etmek için mevcut düzenleyici çerçevesinin değiştirilmesine atıfta bulunan Birleşik Krallık Ekonomi ve Maliye Bakanlığı’na dikkat çekti.

LUNA ve UST’nin kurtarılamaz bir şekilde çöküşünü gören Terra ekosisteminin son çöküşünün, düzenleyiciler arasında kırmızı bayraklar yükseltmesi beklenirken, Birleşik Krallık Hazinesi, “Birleşik Krallık finansal hizmetler endüstrisinin her zaman teknolojinin ön saflarında yer almasını sağlamak için” rotasını sürdürüyor. ve yenilik”, daha önce Şansölye Rishi Sunak tarafından belirtildiği gibi.

Bununla birlikte, Hazine’nin planı, algoritmik sabit paraların yasallaştırılmasını içermiyor ve bunun yerine Tether (USDT) veya USD Coin (USDC) gibi 1:1 tam destekli sabit paraları tercih ediyor. Hazine sözcüsüne göre:

“Ödeme aracı olarak kullanıldığı durumlarda stablecoin’leri düzenlemeye yönelik mevzuat, Kraliçe’nin Konuşmasında açıklanan Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasası’nın bir parçası olacak.”

İngiltere pazarı için sabit paraları yasallaştıran Hazine, yeni finansal teknolojiler sunarken finansal istikrarı sağlarken büyüme fırsatlarını da açmayı hedefliyor. Sözcü, Terra’nın UST tokeninin değerinin farklı bir kripto para birimine bağlı olduğunun altını çizerek şunları söyledi:

“Hükümet, desteklenmeyen kripto varlıklarıyla aynı özellikleri paylaştıkları için belirli sabit paraların ödeme amaçları için uygun olmadığı konusunda net.”

Reklam Alanı

İlişkili: SEC’den Hester Peirce, yeni stabilcoin kayıtlarının başarısızlığa yer açması gerektiğini söyledi

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) Komisyon Üyesi Hester Peirce kısa süre önce stabilcoinler için düzenleyici bir çerçeveyi desteklerken “başarısızlık için yer” ihtiyacını vurguladı.

Çevrimiçi bir panelde konuşurken Peirce, düzenleyiciler arasında stablecoin’lere artan ilgiden bahsetti. Cointelegraph’ın bildirdiği gibi Peirce, SEC’i belirli teknolojilere gerekli deneylere izin verecek muafiyetler sağlamaya çağırdı:

“Başarısızlık olması için yer bırakmalıyız çünkü bu açıkça yeni şeyler denemenin bir parçası ve çerçevemiz gerçekten bu tür deneme yanılmalara izin veriyor. İnşallah bu amaçla kullanırız” dedi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!