IMF, Bahamalar’a CBDC konusunda ‘eğitim kampanyalarını hızlandırmasını’ tavsiye ediyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Uluslararası Para Fonu veya IMF, dikkatini Bahamalar merkez bankası dijital para birimi (CBDC), Kum Doları’na çevirdi ve ek düzenleyici gözetim ve eğitim önerdi.

Pazartesi günü Karayip ulusuyla bir istişare hakkında rapor veren IMF, yönetici direktörlerinin “Kum Dolarının finansal katılımı teşvik etme potansiyelini fark ettiğini” söyledi ve Bahamalar Merkez Bankası’na “eğitim kampanyalarını hızlandırmasını ve iç kapasiteyi ve gözetimi güçlendirmeye devam etmesini tavsiye etti” dedi. ” İstişare, IMF’nin dijital varlıkların benimsenmesine karşı birçok ülkeye daha önce yaptığı uyarılardan biraz farklıydı – ancak bunların çoğu CBDC’leri içermiyordu.

Tavsiye, geçen Çarşamba günü Bahamalar’da IV. Madde istişaresinin sonuçlandırılmasının ardından geldi. IMF’ye göre, böyle bir istişare sırasında, bir ekonomist ekibi “ekonomik ve mali gelişmeleri değerlendirmek ve ülkenin ekonomik ve mali politikalarını hükümet ve merkez bankası yetkilileriyle tartışmak için” bir ülkeyi ziyaret ediyor.

IMF, Bahamalar’daki halkı finansal olarak eğitmeyi önermenin yanı sıra, dijital varlıklar için “sağlam denetim ve düzenleyici çerçevenin” önemine de işaret etti. SALT’ın Mayıs ayındaki Crypto Bahamalar konferansında yaptığı röportajda Bahamalar Başbakanı Philip Davis, Cointelegraph’a, bölgenin kripto işletmelerinin kendi yetki alanı içinde faaliyet göstermesini sağlayacak bir düzenleyici rejime sahip olduğunu söyledi. Davis’in ofisi ayrıca Nisan ayında hükümetin merkez bankası ve özel sektörle birlikte çalışarak “dijital varlıkları kullanarak vergilerin ödenmesini” sağlayacağını söyledi.

İlişkili: IMF, El Salvador’dan Bitcoin’in yasal ihale statüsünü kaldırmasını istedi

Bugüne kadar, Bahamalar ve Nijerya resmi olarak CBDC’leri başlatan iki ülke oldu, ancak Çin dahil diğer ülkeler dijital para birimlerini denemeye başladı. Cuma günü, Uluslararası Ödemeler Bankası Para ve Ekonomi Departmanı, 2021’de 81 merkez bankasıyla gerçekleştirilen bir anketin, %90’ının “bir tür CBDC çalışmasıyla meşgul” olduğunu ve %60’tan fazlasının “muhtemelen veya muhtemelen çıkarılabileceğini” söyledi. kısa veya orta vadede perakende CBDC.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!