Hükümet, kripto madencilerinin Rusya’daki toplam elektriğin %2’sini tükettiğini söyledi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Son hükümet tahminine göre, kripto madencileri Rusya’daki toplam elektrik tüketiminin yüzde ikisini oluşturuyor.

Kripto madenciliği endüstrisinin enerji tüketim payı, Rusya’nın küresel Bitcoin (BTC) madenciliği hash oranı payında ilk üçten düşmesinden sonra toparlanma belirtileri göstererek ülkenin tarım sektörünü aştı.

Rusya’nın Ticaret ve Sanayi Bakan Yardımcısı Vasily Shpak, son madencilik tahmininin ardından madencilik endüstrisini kanun kapsamına alınması çağrısında bulundu. dedi ki:

“Ülkemizdeki genel elektrik üretimi haritasında madenciliğin ne kadar olduğunu biliyor musunuz? Ve size söyleyeceğim: %2’den fazla. Bu, tarım için elektriğin maliyetinden daha fazladır. Madenciliği bu anlamda bir endüstriyel faaliyet veya endüstri olarak görmemek mümkün değil.”

Rusya’daki kripto madenciliği “gri bölge” kapsamına giriyor. Yasaklı olmamasına rağmen düzenlenmemesi de sektöre dahil olanlar için risk oluşturuyor. Bakan yardımcısı ayrıca, kripto madenciliği endüstrisi bir kez düzenlendiğinde, daha enerji yoğun yöntemlere doğru ilerleyeceğine dair güvence verdi.

İlgili: Yaptırımlar arasında, Rusya uluslararası ödemeler için kriptoyu tartıyor: Rapor

Kripto madenciliği endüstrisini düzenleme çağrıları, ülkedeki yasa koyucuların kripto madenciliği faturasının güncellenmiş bir versiyonunu tanıtmasından birkaç gün sonra geldi. Güncellenen yasa iki alt bölümü kaldırdı: Maden işletmecilerinin özel bir sicile katılma zorunluluğu ve kayıt yaptıran herkes için bir yıllık vergi affı.

Ticaret bakan yardımcısı dışında, ülkenin Başbakanı Mihail Mişustin de kripto madenciliği endüstrisini araştırmak için mücadele etti, Nisan ayında Mişustin şunları söyledi:

“Ayrıca, başta sabit sermaye olmak üzere yatırımı teşvik etmek için madencilik konularını tartışabileceğimizi düşünüyoruz, bu veri merkezlerinin ve ilgili altyapının oluşturulmasıdır.”

Rusya merkez bankası ise ülkedeki madencilik operasyonlarının kapsamlı bir şekilde yasaklanması çağrısını sürdürüyor.

Bitcoin madenciliği hash oranı payı. Kaynak: CBECI

Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi’nin (CBECI) son raporuna göre, Rusya’nın BTC madencilik hash oranı payı Kazakistan, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri’nin gerisinde %4,55’e düştü.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!