Hoskinson, Kongre’ye yazılım özellikli kripto öz düzenlemesini sunuyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Cardano’nun kurucu ortağı Charles Hoskinson, Kongre’ye kripto için düzenlemeler yapması gerektiğini ancak uyumu yazılım geliştiricilere bırakması gerektiğini söyledi.

Hoskinson, kripto düzenlemesi için ideal düzenlemeyi Perşembe günü yapılan bir kongre oturumu sırasında bankacılık öz düzenlemesinin çalışma şekline benzetti ve yasa koyuculara “Orada KYC-AML yapan SEC veya CFTC değil, bankalar:”

“Kamu-özel ortaklığı var. Yapılması gereken bu sınırları belirlemek, o zaman yenilikçiler olarak yapabileceğimiz şey, bunun gerçekleşmesine yardımcı olacak yazılımlar yazmak.”

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), kripto endüstrisinin yargı yetkisi konusunda mücadele eden finansal düzenleyicilerden ikisi.

İlgili: Dijital varlık düzenlemesine ilişkin ABD Kongre oturumu açıklamaya odaklanıyor

Georgia temsilcisi Austin Scott, ne SEC ne de CFTC’nin piyasadaki binlerce kripto para birimini denetleyecek insan gücüne sahip olmadığını belirterek, “tüm bu para birimlerini düzenlemek mümkün değil” dedi.

Hoskinson, kripto para birimlerinin veri depolama ve aktarma yeteneğinin, bu düzenleyici çalışmaların çoğunu otomatik olarak gerçekleştirebilecekleri anlamına geldiğini söyledi. Ayrıca bunu, kripto endüstrisinin özel bankacılık endüstrisinin yaptığı gibi düzenleyici uyumluluğu yönlendirmek için kendi kendini düzenleyen kuruluşlar (SRO) oluşturmasına izin vermek için bir gerekçe olarak kullandı.

Hoskinson, endüstrinin, bir anormallikle karşılaşılıncaya kadar uyumluluğu otomatik olarak izleyebilecek ve bu noktada bir finansal otoritenin bunu gözden geçireceği bir “kendi kendini belgelendirme sistemi” oluşturabileceğini öne sürdü.

İnsan gücünün neden kripto düzenlemesi için bir endişe olmaması gerektiğini gösteren Hoskinson, İç Gelir Servisi’nin (IRS) boyutunu dört katına çıkarmanın bile her Amerikalıyı denetlemek için yeterli olmayacağını öne sürdü.

Bunun yerine, Hoskinson Scott’a kripto para birimlerinin yasal olarak zorunlu kontroller yapılıncaya kadar işlem yerleşimlerini önlemek için programlanabileceğini söyledi.

Hoskinson’ın Input Output Hong Kong web sitesi aracılığıyla yayınlanan Perşembe günü yaptığı açıklama, yeni kurallar geliştirmek için federal düzenleyicilerle çalışmaya istekli olduğunu gösterdi ve ABD’den gelen düzenleme ve mevzuata uyumun “blok zinciri endüstrisi için yol gösterici bir değer olması gerektiğini” belirtti:

“Ancak, bu yeni bir teknoloji ve neredeyse bir asır önce oluşturulan yasaların ve testlerin sınırlarına kolayca sığamayan radikal olarak yeni bir varlık sınıfı.”

Reklam Alanı

Hoskinson’ın kripto düzenleme ortamındaki daha net sınırlar için ricaları, geçen Aralık ayında ABD’deki diğer endüstri içerdekileri tarafından yapılanları yansıtıyor. SEC Komiseri Hester Peirce kısa süre önce, SEC için spot Bitcoin borsada işlem gören fonların (ETF) Amerika Birleşik Devletleri’nde başlatılmasını sürekli olarak reddetmesi için düzenleyici netlik eksikliğini kısmen suçladı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!