Hollanda bankası ING, dijital varlık aracı Pyctor’u GMEX’e sattı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Hollandalı çok uluslu bankacılık ve finansal hizmetler şirketi ING Group, dijital varlık işletmesi Pyctor’u çok varlıklı ticaret altyapısı firması GMEX’e devretti.

Şirketler Pazartesi günü yaptıkları ortak duyuruda, GMEX’in ING’nin kurumsal düzeyde dijital varlık saklama çözümü Pyctor’u milyonlarca dolarlık bir anlaşmayla satın aldığını söyledi.

GMEX CEO’su Hirander Misra, Cointelegraph’a verdiği demeçte, Pyctor’un, merkezi finans (CeFi) ile merkezi olmayan finans (DeFi) arasındaki boşluğu kapatma misyonuyla geçen yıl başlatılan kurumsal bir çapraz platform işletmesi olan GMEX’in MultiHub hizmetini övdüğünü söyledi.

Pyctor, MultiHub’ı akıllı sözleşme özellikleri, ticaret sonrası saklama ve özel anahtarların parçalanması gibi kurumsal ağ yetenekleri dahil olmak üzere bir dizi dijital varlık odaklı yetenekle genişletiyor.

Pyctor ayrıca, Seyahat Kuralı olarak adlandırılan Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından hazırlanan önemli bir Kara Para Aklamayı Önleme çerçevesi de dahil olmak üzere, mevzuata uyumu desteklemek üzere tasarlanmıştır.

Misra, “Bir bankanın bankalar, varlık yöneticileri ve kurumsal müşteriler için oluşturduğu ve artık kurumsal katılımcılar için tarafsız bir ortamda çalışabilen bu tür bir teklife pazar ihtiyacı var.” Dedi. CEO, kurumların mevcut CeFi sistemleri ve varlık sınıfları ile birlikte çalışabilir bir şekilde dijital varlık ticareti ve yerleşimine yönelik yeteneklerini giderek daha fazla genişletmeye çalıştıklarını belirtti:

“Bu, uyumlu bir yaklaşım sağlamak için çoklu blok zincirlerinin birlikte çalışabilirliği ve geleneksel sistemlere API entegrasyonu ile hibrit bir dijital pazar altyapısı çözümü sunan hibrit finans veya HyFi ihtiyacını gerektiriyor.”

ING, Pyctor’u 2018’de Amsterdam’daki inovasyon kolu ING Labs dışında kuluçkaya yatırılan bir proje olarak başlattı. Pyctor’un teknolojisi, özel anahtarları, düzenlenmiş kurumlar tarafından barındırılan blok zinciri düğümleri arasında parçalayarak ve dağıtarak yönetir.

ING, Pyctor’un ilk kavram kanıtını 2019’da tamamladı ve ardından BNP Paribas, Citi, ABN AMRO, Societe Generale, Invesco, UBS, State Street, Forge ve diğerleri gibi büyük küresel bankaların ve firmaların katılımı da dahil olmak üzere korumalı alan denemeleri için bir çalışma grubu oluşturdu.

İlişkili: JPMorgan, mesai sonrası işlemlerde teminat ödemesi için blok zincirini deniyor

Cointelegraph tarafından daha önce bildirildiği üzere ING, blockchain ile ilgili diğer birçok faaliyetin yanı sıra en az 2019’dan beri tescilli kripto para saklama teknolojisi araçları üzerinde çalışıyor. 2021’de ING, Hollanda Finansal Piyasalar Kurumu ile bir DeFi eşler arası kredi protokolü denemesi gerçekleştirdi.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!