Hindistanlı bakan kara para aklama riskini azaltmak için küresel kripto kurallarını istiyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, Uluslararası Para Fonu’na yaptığı konuşmada, yasadışı faaliyetler için kripto para birimlerinin kullanımını kontrol etmek için küresel bir kripto para birimi çerçevesi çağrısında bulundu.

Sithraman’ın yorumları Pazartesi günü Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası’nın Washington’daki “Para Yol Ayrımında” konulu panel tartışması sırasında geldi. Panelde IMF Genel Müdürü Kristalina Georgieva, Brezilya Merkez Bankası Başkanı Roberto Campos Neto ve Singapur Para Otoritesi Genel Müdürü Ravi Menon da yer aldı.

Hindistanlı bakan, dünya liderlerini bir araya gelmeye ve terör finansmanı ve kara para aklama risklerini azaltmak için kapsamlı kripto düzenlemeleri formüle etmeye çağırdı.

“Tek yanıtın teknolojiyi kullanarak düzenleme olduğunu düşünüyorum. Teknolojiyi kullanan düzenleme o kadar usta olmalı ki, eğrinin gerisinde kalmamalı, ancak en üstünde olduğundan emin olunmalıdır. Ve bu mümkün değil. Herhangi bir ülke üstesinden gelebileceğini düşünüyorsa. Her yerde olmalı.”

Konuşmasında Sithraman, uluslararası havaleler için kullanılan barındırılmayan kripto cüzdanları ve bunun bir ulus dışındaki para akışını değerlendirmede nasıl büyük bir risk teşkil edebileceği konusundaki endişelerini de dile getirdi.

İlişkili: Coinbase, Hindistan lansmanından günler sonra kripto ödeme hizmetlerini askıya aldı

Sithraman’ın küresel bir kripto çerçevesi çağrısının ortasında, Hindistan’daki girişimciler neredeyse dört yıldır kripto düzenlemeleri talep ediyor. Buna rağmen, Hindistan hükümeti, ülkedeki kriptonun geleceği hakkında herhangi bir netlik sunmadan oldukça tartışmalı bir %30 kripto vergi yasası çıkardı. Bu gerileyen vergi yasasının, birkaç kripto girişimini ve girişimciyi Hindistan dışında daha elverişli yargı alanları aramaya zorladığı bildiriliyor.

Dünyanın dört bir yanındaki politikacılar, yasadışı faaliyetler için kripto kullanımı hakkında iddialarda bulunmaya devam ederken, bir Chainalysis raporu, yasadışı fonları aklamak veya transfer etmek çok daha karmaşık ve daha kolay olduğu için yasadışı faaliyetler için kripto kullanımının sürekli bir düşüşte olduğunu buldu. fiat ile karşılaştırıldığında bu fonları izlemek için.

Kriptoda yasa dışı işlem payı. Kaynak: Chainalysis

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!