Hester Peirce, kripto spot ETF’leri ve düzenleyici yapı için güçlü desteği ifade ediyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) komiseri Hester Peirce, bazen endüstriye verdiği ateşli destek nedeniyle Crypto Mom olarak da bilinir, Salı günü muhafazakar-özgürlükçü Federalist Derneği’nin düzenlediği “Yeni Kripto Ekosistemini Düzenleme: Gerekli Düzenleme veya Sakatlayan Geleceğin İnovasyonu?” Hazırlanan versiyondaki 4000’den fazla kelimeden oluşan uzun açıklamaları, sunarken doğaçlama bir şekilde genişletilmiştir – SEC politikasına yönelik şimdiye kadar yaptığı en açık eleştirilerden bazılarını içermektedir.

Peirce, SEC’in kripto piyasasına yönelik tutumunu “katılmayı reddetme” olarak nitelendirdi ve SEC’in şu ana kadar spot işlem gören bir Bitcoin (BTC) ürününü onaylamayı reddetmesinin, ajansın Bitcoin ile ilgili her şeyi olduğundan daha yüksek bir standartta tutma kararlılığını gösterdiğini öne sürdü. regüle ettiği diğer ürünler.

İlgili: Bitcoin yatırım devi Grayscale, Avrupa’da ETF’yi piyasaya sürdü

Peirce, SEC’in “standart reddetme mantığının” bir örneği olarak geçen ay yayınlanan bir ETP onaylanmama emrine işaret etti ve geleneksel piyasaların tutulduğundan daha yüksek düzeyde sahtekarlık ve manipülasyona karşı direnç talep etti. Peirce, onayın nasıl elde edilebileceğini görmenin zor olduğunu ve ajansın pozisyonunun her onaylamama ile daha da sağlamlaştığını söyledi. Peirce şunları ekliyor:

“Bu neden önemli? Yatırımcılar diğer seçeneklere göre spot bitcoin ETP’yi tercih edebilir ve biz de yatırımcıların ne istediğini önemsemeliyiz.”

Peirce, kripto para birimini geleneksel bir finansal düzenleyici yapıya “sürüklendiğini” görmek istemeyenleri göz önünde bulundurarak bu düşünce hattını sürdürdü. Karşı çıktı:

Sizi fiat’a ‘biz-at’ı tercih etmeye iten özgürlük ve kişisel özerklik kaygısı aynı zamanda [to] insanların yatırım seçeneklerini keyfi olarak sınırlayan bir hükümeti reddetmenize neden olur.”

Peirce, SEC’in bir Bitcoin spot ürününü onaylama konusundaki direncini, kripto için düzenleyici bir altyapı oluşturma konusundaki genel isteksizliğe bağladı. Düzenleme ile ilerlemek için önerilen çeşitli girişimlere dikkat çekti.

Messari’nin kurucu ortağı ve CEO’su Ryan Selkis, Center for American Progress finansal düzenleme ve kurumsal yönetim direktörü Todd Phillips ve Coin Center yönetici direktörü Jerry Brito, takip eden tartışmanın panelistleriydi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!