Hangi Ethereum kullanım durumu, ETH’yi 500 milyar dolarlık bir piyasa değeri varlığı haline getirebilir? Topluluk yanıtları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Ether’in (ETH) hafta sonu fiyat düşüşü, yatırımcıları dijital varlık hakkında endişelendirmiş olsa da, Reddit’teki topluluk üyeleri, varlığın fiyatını yukarı çekebilecek kullanım durumlarını tartıştı.

r/Ethereum’da bir Reddit kullanıcısı, diğer topluluk üyelerine ETH’nin 500 milyar dolarlık bir piyasa değerine nasıl ulaşabileceğini sordu. Emlak için akıllı sözleşmelerin kullanımını eleştiren Redditor, Bitcoin’in (BTC) altının yerine geçmesi gibi ETH’nin değerini sağlamlaştırabilecek ikna edici bir durum görmediklerini kaydetti.

Redditor u/WarhorseLand, orijinal posterin akıllı sözleşmeler ve gayrimenkul konusundaki bakış açısına bir çürütme sundu. u/WarhorseLand’e göre henüz başvuru yokken, emlak sektörü akıllı sözleşmelerin sunduğu güvenlik sayesinde “kapanış günü havalesi dolandırıcılığını” önleyebilir.

Ayrıca, u/WarhorseLand, evrensel güvenilir kimlik doğrulamanın akıllı sözleşmeler için “en iyi kullanım durumu” olduğunu savundu. Redditor, insanların kim olduklarını şüphesiz kanıtlamalarına izin veren bir kullanım durumunun dijital varlık için olumlu fiyat hareketini teşvik edebileceğine inanıyor.

Redditor u/SgtHappyPants, merkezi olmayan sertifikalar ve finansal sözleşmeler de dahil olmak üzere çeşitli kullanım durumlarını gündeme getirdi. Ayrıca, merkezi olmayan özerk kuruluşların veya DAO’ların önemini vurguladılar. Onlara göre Ethereum, yeni bir organizasyon sınıfını mümkün kılan küresel bir etkileşim platformudur.

İlişkili: Artık güç dalgalanması yok: Topluluk, Ropsten testnet birleştirmesinin canlıya alınmasını kutluyor

Başka bir katılımcı, Ethereum’u Craigslist ve Ticketmaster gibi popüler platformlarla karşılaştırdı. Reddit kullanıcısı, Ethereum’un üçüncü tarafı blok zinciri ile değiştirerek bu platformları geliştirebileceğini ve daha düşük ücretlerle güvenli işlemlere izin verebileceğini belirtti.

Bu arada, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin kısa süre önce blockchain kullanım durumları hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Bir blog yazısında Buterin, veri depolama ve alma ile güven ve sansür direnci gibi finansal olmayan uygulamalardan bahsetti. İdeal oylama mekanizmaları hakkındaki düşüncelerini de paylaştı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!