Güney Koreli savcılar Terraform Labs çalışanlarının ülkeden çıkışını yasakladı: Rapor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Terraform Labs çalışanlarının, ülkenin savcılarının projenin önemli geliştiricilerine ayrılma yasağı getirmesi nedeniyle Güney Kore’den ayrılamadığı bildiriliyor.

Pazartesi günü, Kore medya kuruluşu JTBC, Seul Güney Bölge Savcılığından bir soruşturma ekibinin Terraform Labs’ın kilit ekip üyelerine seyahat yasağı getirdiğini bildirdi. Yasak, şirket içindeki kilit yetkililerin daha fazla soruşturmadan kaçınmak için yurt dışına kaçma olasılığını ortadan kaldırmak için getirildi.

Raporda ayrıca, soruşturmada kilit isim olan Terraform Labs CEO’su Do Kwon’un şu anda ülke dışında bulunan Singapur’da ikamet ettiği vurgulandı. Bu nedenle savcılık, Kwon hakkında daha kapsamlı bir soruşturma başlatmadan önce pasaportunu geçersiz kılmak gibi önlemler alabilir.

Bir tweet’te Terra geliştiricisi Daniel Hong, eski Terraform Labs çalışanlarının bile hükümetten çıkış yasağı aldığını paylaştı. Hong’a göre, çalışanların hiçbiri bilgilendirildi Soruşturma devam ederken delillerin yok edilme olasılığını önlemek için.

Hong ayrıca ifade Yasakla ilgili hayal kırıklığı, çalışanlara suçlu muamelesi yapıldığını gösterdiğini söyleyerek, bunu “kabul edilemez” olarak nitelendirdi. Geliştirici, işbirliği yapmaya istekli olabilecek çalışanların yasak nedeniyle fikirlerini değiştirmiş olabileceğini kaydetti.

İlişkili: Temyiz mahkemesi kuralları Do Kwon ve Terraform Labs, Eylül ayında gönderilen SEC mahkeme celbine uymak zorunda

Mayıs ayında, “Yeouido’nun Azrailleri” adlı ünlü bir mali suçlar soruşturma birimi, Terra’nın çöküşünü araştırmak için Güney Kore tarafından yeniden canlandırıldı. Ekip, çeşitli düzenleyicilerden oluşuyor ve dolandırıcılık ve yasadışı ticaret planlarını kovuşturmaya odaklanacak.

Bu arada Kore’deki borsalar, Terra’da olduğu gibi başka bir durumu önlemek için düzenleyici uyumu sağlayacak ve ortak kararlar alacak yeni bir sistem oluşturdu. Benzer bir fiyasko olursa acil durum sistemi 24 saat içinde devreye girecek.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!