Güney Kore polisi, borsaların LFG ile ilgili fonları dondurmasını talep etti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Güney Kore’deki kripto borsalarına polisten Luna Foundation Guard ile ilgili fonların tutulmasını talep eden bildirimler gönderildi.

Pazartesi günü, Koreli yetkililer fonların geri çekilmesini önlemek için ülkedeki en iyi kripto borsalarına bir talep gönderdi. Özellikle, Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı, Luna Vakfı Muhafızlarının herhangi bir işlem yapmasını yasaklamasını istedi. Polis, örgütü zimmete para geçirmeye bağlayabilecek ipuçlarının bulunduğunu iddia ediyor.

Madeni paranın değerini %99’un üzerinde azaltan Luna/Terra algoritmik stabilcoin çöküşü, bu ayın başlarında bir gecede yatırımcı portföylerini çökertti.

Ancak bu talep bir talep değildir ve kanunen uygulanamaz. Her borsa nasıl yanıt vermek istediğini seçebilir, ancak nasıl tepki verecekleri henüz bilinmiyor.

Birkaç önde gelen Koreli yatırımcı, Terraform Labs CEO’su Do Kwon’un, TerraUSD (UST) stabilcoin’inin çöküşü nedeniyle soruşturulmasını ve dava edilmesini talep etti. Bu, bir Kore Mali ve Menkul Kıymet Suçları Ortak Soruşturma Ekibi olan “Grim Reaper”ın yeniden canlanmasını tetikledi.

Koreli yasa koyucular, Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit ve Gopax dahil olmak üzere bu borsaların her birinden yöneticilerle bir araya gelecek kadar ileri gittiler. Uymak zorunda olmadıkları için, bu toplantı muhtemelen bu borsaların başkanları üzerinde baskı oluşturacak bir hareket.

Newspim’e göre, Halkın Gücü Sanal Varlıklar Özel Komitesi başkanı Yoon Chang-Hyeon, Facebook’ta “Borsanın yatırımcı koruma önlemlerini kontrol edeceğiz” dedi.

İlişkili: Huobi Global kurucu ortağı, Terra kazasının daha geniş kripto ekosistemi için bir risk olmadığını söylüyor

Borsa temsilcilerinin bir şekilde Terra (LUNA) kazasının yatırımcılara verdiği zarardan sorumlu tutulmasını beklemek makul. Newspim ayrıca Kore Ulusal Meclisi’nin bu konudaki cezayı düzenlemek için inisiyatif aldığını bildirdi.

Borsalardan ikisi web sitelerinde zaten uyarılar yayınlamıştı, Coinone 11 Mayıs itibariyle LUNA ticaretini zaten durdurdu ve Binance de bazı spot ticareti askıya aldı.

Bu resmi rapor daha geniş gelişme hikayesine katılsa da, kripto borsalarına yapılan talep ve Do Kwon soruşturması bağlantılı değil. Ulusal Meclis ve Koreli yetkililerin eylemleri, Kore’nin Terra ekosisteminin çöküş karmaşasının dibine ulaşmak için gerekli adımları atmaya istekli olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!