Güney Kore kripto soruşturmalarını ve düzenlemelerini hızlandırıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

3 Haziran Cuma günü, Güney Kore Mali Denetleme Servisi (FSS), dijital varlıklarla çalışan ödeme ağ geçidi hizmetleri hakkında bir soruşturma başlattı. FSS, her ikisi de devlet kurumu olan Mali Hizmetler Komisyonu (FSC) altında faaliyet gösteren Güney Kore’nin mali düzenleyicisidir.

Yerel haber kuruluşu Money Today Co. tarafından bildirildiği üzere, FSS kısa süre önce 157 ödeme ağ geçidinden kripto ile ilgili herhangi bir hizmet, geleceğe yönelik planları ve dijital varlıkların ifşası hakkında rapor talep etmişti. Ancak bir FSS raporu, yalnızca 6’sının herhangi bir dijital varlığa sahip olduğunu belirtti.

İlişkili: Terra’nın çöküşü gelecekteki stablecoin düzenlemelerini nasıl etkileyecek?

FSS şu anda birincil finansal düzenleyici olmasına rağmen, 31 Mayıs 2022’de Güney Kore, Dijital Varlıklar Komitesi’nin yakında başlatılacağını duyurdu. Duyuruya göre bu, Luna-Terra kazasının ardından sanal varlık endüstrisine yapı getirmek için geçici bir çözüm.

Duyuruya göre, kılavuzlar yeni listelenen varlıklar için tarama kriterleri, piyasa izleme, ticaret izleme, bir açıklama düzeyi ve diğer yatırımcı korumalarını içeriyor. Ülkedeki beş büyük borsa, standartlar üzerinde anlaşmış görünüyor ve Terra’ya (LUNA) benzer başka bir olayın önlenmesine yardımcı olmak için kendi komitelerini kurdu.

FSS soruşturmasına başladıktan kısa bir süre sonra, Asya-Pasifik bölgesindeki beş ülkeden diğer mali denetim makamlarıyla uzaktan bir toplantı yaptığını duyurdu. Bu etkinliğe Endonezya Mali Denetleme Servisi ev sahipliği yaptı ve Avustralya, Çin ve Japonya’yı da içeriyordu.

Toplantı, küresel piyasa koşullarının yanı sıra büyük teknoloji ve kripto para birimini kapsıyordu. Koreli temsilci, kripto para birimi düzenlemesi, sanal varlıklar hakkında disiplin cezası ve finansal düzenleyici çerçevelerin genişletilmesi ihtiyacından bahsetti.

24 Mayıs 2022 Salı günü, Güney Koreli yetkililer Luna olayındaki başlıca şahsiyet olan Do Kwon hakkında soruşturma başlattı. Yanıt olarak en iyi borsalarla bir araya gelen Halkın Gücü Sanal Varlıklar Özel Komitesi başkanı Yoon Chang-Hyeon, yukarıda belirtilen Dijital Varlıklar Komitesine liderlik edecek.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!