Güney Kore hükümeti Metaverse’de erken yatırımcı oldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Sıkı kripto düzenleyici duruşuyla bilinen bir ülke olan Güney Kore, Metaverse’e büyük bahis yapıyor. Hükümet, çeşitli Metaverse projelerine doğrudan 223,7 milyar won (177.1 milyon $) üzerinde yatırım yapacak.

Gelişmekte olan Metaverse teknolojisine yatırım yapma kararı, Güney Kore’yi bunu yapan ilk ulusal hükümetlerden biri yapıyor. Yatırım, gelişmekte olan teknolojilere yatırım yapmak için kurulan “Dijital Yeni Anlaşma” programı kapsamında geldi.

Programa, hükümetin Metaverse teknolojisinde liderlik etme konusundaki ilgisini gösteren, metaverse’yi “belirsiz potansiyele sahip keşfedilmemiş bir dijital kıta” olarak adlandıran Lim Hyesook liderliğindeki Güney Kore Bilim ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bakanlığı tarafından yönetiliyor.

CNBC’nin bildirdiğine göre, ulusal fon ilk olarak vatandaşların çeşitli hükümet planlarına ve hizmetlerine sanal olarak erişmesine izin verecek bir metropol düzeyinde bir metaverse platformu oluşturmak için kullanılacaktı.

Güney Kore hükümetinin Metaverse projelerine yaptığı yatırım, diğer ülkeleri de aynı şeyi yapmaya teşvik edebilir.

Güney Kore hükümetinin Metaverse’e artan ilgisiyle ilgili raporlar, ilk olarak, iki büyük perakendecinin, müşteri deneyimini geliştirmek için platformları için metaverse ve yapay zeka entegrasyonunu başlattığı Şubat ayında geldi.

İlişkili: Güney Kore proto-metaverse’i benimsiyor

Teknolojik olarak ilerici bir ülke olarak bilinen Güney Kore, yeni ortaya çıkan blok zinciri teknolojisini teşvik etmek için proaktif adımlar attı. Diğer ülkelerin takip etmesi için emsal teşkil eden devlet daireleri için blok zinciri kullanım örnekleri sunan ilk hükümetler arasındaydı.

Metaverse, meta (bir toprak parçası, kumaş, avatar, vb.) Konsept oldukça yeni olmasına rağmen, kripto dünyasında NFT’lerden sonra en büyük yutturmacayı yarattı. Facebook, Google ve hatta Apple olsun, tüm büyük ana akım teknoloji firmaları konsepte büyük ilgi gösterdi. Facebook, tüm markasını Meta olarak değiştirecek kadar ileri gitti.

Metaverse, yakın zamanda sonuçlandırılan Dünya Ekonomik Forumu (WEF) 2022 sırasında, uzmanların çeşitli alanlarda, özellikle tıbbi ve kurtarma operasyonlarında, bazen insanların taşımasının imkansız hale geldiği durumlarda yardımcı olacağını öngördüğü ana tartışma konularından biriydi. görevleri şahsen ve bir sanal gerçeklik kurulumu son derece yardımcı olabilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!