Gulf Energy, Binance ile ortak girişimi sürdürüyor, BNB’ye yatırım yapıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Tayland merkezli Gulf Energy, kripto para borsası Binance US’e stratejik yatırımlar yaptı ve dijital varlık piyasasına girme hedefli çabasının bir parçası olarak küresel Binance borsası ile ortak girişim arayışının sinyallerini verdi.

Gulf Energy, 18 Nisan’da Binance US’nin işletmecisi olan “BAM Trading Services Inc. tarafından çıkarılan Seri Tohum Tercih Edilen Hisse Senedi”ne yatırım yaptığını açıklamıştı. Şirket, Binance ABD’ye yapılan yatırımın, Gulf Energy’ye borsanın planlanan ilk halka arzından çok önce “dünyadaki en hızlı kullanıcı büyütme borsalarından birine” maruz kalmasını sağladığını söyledi.

Binance’in küresel kripto para borsasını yöneten Changpeng Zhao, Temmuz 2021’de Binance ABD’nin halka arz için yollar araştırdığını doğruladı.

Gulf Energy, Pazartesi günü yaptığı ayrı bir dosyada, Tayland’da bir kripto para borsası işletmek için Binance ile bir “ortak girişim” yürüttüğünü açıkladı. Ortak girişim kurulduktan sonra, yeni kurulan işletme, uygun makamlarla dijital varlık lisansları için başvuruda bulunacaktır. Gulf Energy’nin başvurusu, Binance ekosisteminin yerel kripto varlığı olan Binance Coin’e (BNB) yapılan yatırımları da ifşa etti.

Gulf Energy ve Binance arasındaki işbirliği, kripto para borsası Güneydoğu Asya ülkesinde operasyonları yeniden kurmaya çalıştığı için birkaç aydır yapım aşamasında. Temmuz 2021’de Tayland’ın menkul kıymetler düzenleyicisi Binance’i ülkede yasa dışı bir şekilde dijital varlık işletmesi yapmakla suçladı. Binance, Japonya, Birleşik Krallık, Almanya, Cayman Adaları ve Kanada’nın Ontario eyaleti de dahil olmak üzere diğer birçok yargı bölgesinden de düzenleyici incelemeye konu oldu.

İlişkili: Tayland SEC kripto ödemelerini yasakladı, borsalardan sistem arızasının ifşa edilmesini istedi

Yeni gelişmekte olan Tayland’ın kripto endüstrisi, milletvekilleri varlık sınıfında daha fazla düzenleyici netlik sağlamaya çalıştıkça kristalleşmeye başlıyor. Son zamanlarda, Tayland Gelir Departmanı, düzenleyici tepkiler nedeniyle kripto sermaye kazançları için planlanan %15’lik vergiyi kaldırdı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!