Gri tonlamalı hukuk görevlisi, Bitcoin ETF davasının iki yıl sürebileceğini söyledi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Varlık yönetimi firmaları, düzenleyiciler fikre şüpheyle yaklaşırken, Amerika Birleşik Devletleri’nde spot bir Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu (ETF) için savaşmaya devam ediyor.

Varlık yöneticisi Grayscale’in baş hukuk görevlisi Craig Salm, firmanın Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) spot Bitcoin ETF’ye dönüştürülmesiyle ilgili olarak Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) ile açtığı davayı görüştü.

Salm, davayla ilgili en çok sorulan soruları yanıtlarken Grayscale’in SEC aleyhindeki argümanının temelini açıkladı. Hukuk görevlisine göre, SEC’in spot Bitcoin ETF’yi reddetmesi, Bitcoin ETF’leri için vadeli işlemleri ve spot ticareti birbirinden ayırır ve ikisi arasında bir ayrım yapar.

Ancak Grayscale, hem vadeli işlemler hem de spot Bitcoin ETF fiyatları aynı spot Bitcoin piyasalarına dayandığından, farklılıkların Bitcoin ETF onaylarıyla hiçbir ilişkisi olmadığını savunuyor.

Bu nedenle, Grayscale hukuk ekibi, Bitcoin vadeli ETF’lerinin onaylanması sırasında spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanmamasının “haksız ayrımcılık” olarak değerlendirilebileceğine inanıyor. Salm, bunun İdari Usul Yasası ve 1934 Menkul Kıymetler Borsası Yasası da dahil olmak üzere çeşitli yasaları ihlal ettiğini iddia etti.

Grayscale’in argümanlarını açıkladıktan sonra Salm, davadaki gelişmeleri takip edenler arasında en sık sorulan soruyu da yanıtladı: Spot bir Bitcoin ETF nihayet ne zaman onaylanacak?

Salm’a göre, birçok faktörden dolayı kesin zamanlama konusunda kesin bir bilgi bulunmamakla birlikte, bunun bir ila iki yıl sürebileceğini tahmin ediyor.

Davanın potansiyel uzunluğuna rağmen Salm, Grayscale’in argümanlarına sıkı sıkıya inandığını ve mahkemelerin lehinde karar vereceğinden emin olduğunu söyledi.

İlişkili: Grayscale, SEC yorum mektuplarının %99’unun spot Bitcoin ETF’yi desteklediğini bildirdi

Grayscale, SEC’e yasal meydan okumasını başlattığında, topluluk üyeleri firmanın arkasında toplandı. Birçoğu, Bitcoin’i açığa çıkaran bir ETF’yi onaylarken spot Bitcoin ETF’yi onaylamama kararıyla hayal kırıklığına uğradı. Bir Twitter kullanıcısı, SEC’in hareketinin “Bitcoin fiyatını bastırmayı” hedeflediğini iddia etti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!