Grayscale’in SEC’e yasal meydan okuması, topluluktan tepki aldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Grayscale’in Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) bir Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonuna (ETF) dönüştürme başvurusu reddedildikten sonra, firma Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’na karşı yasal bir meydan okuma başlattı. Bu olayların ardından topluluk, SEC’i fiyat manipülasyonu ile suçlamaktan farklı çözümler önermeye kadar çeşitli tepkilerle yanıt verdi.

Kendini menkul kıymetler avukatı olarak tanıtan Redditor u/ThatsMRcurmudgeon2u, konuya ağırlık verdi. Redditor’a göre, SEC Başkanı Gary Gensler borsaların SEC’e kaydolmasını istediğini açıkça belirttiğinden, birçok kişi davayı bekliyordu. Redditor ayrıca SEC’i “GBTC’yi rehin tutmakla” suçladı.

Avukat Jake Chervinsky tweetlendi ETF’nin reddinin “derinden hayal kırıklığı” olduğunu ve federal yasalara ve sağduyuya meydan okuduğunu söyledi. SEC’in rolünün yatırımcıları korumak olması gerektiğine dikkat çekti ve bir ETF’nin onlar için daha iyi bir ürün olduğunu savundu.

Twitter kullanıcısı Ann’e göre, SEC’in Bitcoin’i açığa çıkaran bir ETF’yi onayladığı göz önüne alındığında, “Bitcoin fiyatını bastırmak” için çalışıyor olabilir. Anne tartıştı SEC’in görevinin bu olmadığını.

“Öte yandan Bitcoin savunucusu ve yazar Vijay Boyapati farklı bir yol önerdi. Boyapati, daha iyi bir hareketin “fonu kısmak” ve Bitcoin’i yatırımcılara iade etmek olacağını söyledi. Yazar, Grayscale’in %2 ücretlerini eleştirdi ve firmayı “doğru olanı yapmaya” çağırdı.

Redditor u/Percyheckendorf, SEC’in ETF’yi reddetme hareketinin emekliler için kötü olduğunu, çünkü emeklilik fonlarının Bitcoin kadar potansiyele sahip olmayan “hisse satın almakta sıkışıp kalacağını” savundu.

İlişkili: Zor Bitcoin ETF: Hester Peirce kripto için yasal netlik eksikliğini eleştiriyor

Pazartesi günü yatırımcılara yazdığı bir mektupta Grayscale, SEC’in önerilen Bitcoin ETF ile ilgili 11.400 mektup aldığını duyurdu. Firmaya göre, mektupların %99’u ETF’yi destekliyordu. Bu destek mektuplarına rağmen, hala onaylanmadı.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!