Grayscale, Bitcoin spot ETF reddine yasal meydan okuma başlattı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Grayscale Investments, Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) spot tabanlı bir Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonuna (ETF) dönüştürmek için yaptığı başvurusu reddedildikten sonra Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı yasal bir meydan okuma başlattı.

Çarşamba günü, kıdemli hukuk stratejisti, eski ABD’li başsavcı Donald B. Verrilli Jr.’ın Birleşik Devletler Columbia Bölgesi Temyiz Mahkemesi’ne inceleme için bir dilekçe verdiğini duyurdu.

Verrelli, son kararın SEC’in “benzer yatırım araçlarına tutarlı muamele uygulamayarak” “keyfi ve kaprisli” davrandığını gösterdiğini ve SEC’in İdari Usul Yasası’nı (APA) ihlal ettiği iddiasına dayanarak yasal bir itirazda bulunacağını belirtti. ve Menkul Kıymetler Borsası Yasası (SEA).

GBTC’sinde 12.92 milyar dolarlık varlığa sahip olan Grayscale Investments, 19 Ekim 2021’de düzenleyiciye başvurusunu yaptığından beri SEC’in amiral gemisi Bitcoin tröstünü spot tabanlı bir ETF’ye dönüştürme kararını bekliyordu.

Menkul kıymetler düzenleyicisinden Çarşamba günü yapılan bir dosyaya göre, başvuru “yatırımcıları ve kamu çıkarlarını korumak için” onaylanmadı çünkü teklif “sahtekar ve manipülatif eylem ve uygulamaları önlemek için nasıl tasarlandığını” gösteremedi.

Karar, 6 Temmuz tarihinden tam bir hafta önce çıktı ve Bitwise’ın Bitcoin borsasında işlem gören ürününün (ETP) benzer şekilde reddedildiği gün geldi.

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein Çarşamba günü yaptığı açıklamada, SEC’in başvurularını reddetme kararına “derin hayal kırıklığına uğradıklarını” ve “şiddetle katılmadıklarını” söyledi.

“Yatırımcılarımızı ve Bitcoin yatırım araçlarının adil düzenleyici muamelesini savunmak için firmanın tüm kaynaklarından yararlanmaya devam edeceğiz” dedi.

Bloomberg Intelligence’da ETF analisti olan James Seyffart, 19.400 Twitter takipçisine hitap ederken, dava açılmış olsa da, konuyla ilgili bir mahkeme kararının Q3 2023 – Q1 2024’e kadar beklenmediğini, bu da GBTC’nin gidişatını göremeyebileceğimiz anlamına geldiğini söyledi. yakında herhangi bir zamanda ileri.

Grayscale, hukuk ekibini SEC ile olası bir tartışma için hazırlıyordu. Bu ayın başlarında şirket, yasal kadrosuna katılması için eski bir ABD başsavcısı olan Donald B. Verrilli Jr.’ı işe aldı.

Grayscale’in hukuk kadrosundaki diğer avukatlar arasında Davis Polk & Wardwell LLP’deki avukatlar ve baş hukuk görevlisi olarak görev yapan Craig Salm da dahil olmak üzere şirket içi danışmanı yer alıyor.

İlgili: Grayscale, SEC yorum mektuplarının %99’unun spot Bitcoin ETF’yi desteklediğini bildirdi

Mart ayında Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, Bloomberg’e, Bitcoin Spot ETF başvurusunun mali düzenleyici tarafından reddedilmesi durumunda firmasının İdari Prosedür Yasası (APA) kapsamında bir dava düşüneceğini söyledi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!