Galoy, Bitcoin Tabanlı Stablesats’ı Duyurdu – Kripto Zamanı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

El Salvador’un Bitcoin Beach Wallet’inin çatı şirketi Galoy, Stablesats adlı yeni hizmetini tanıttı. Ayrıca, GaloyMoney bitcoin bankacılık platformunun daha da geliştirilmesini sağlamak için 4 milyon dolarlık bir sermaye artırımı tamamladığını söyledi.

Stablecoin’lere Alternatif: Galoy’dan Stablesats

Lightning cüzdanları ile kullanılabilen Stablesats, kullanıcıların günlük volatiliteden etkilenmeden işlem yapabilmesine olanak sağlıyor. Mevcut stablecoin altyapısından faydalanan Stablesats, dolara endeksli Bitcoin destekli sentetik bir dolar oluşturmak için türev sözleşmeleri kullanıyor. Lightning cüzdanlarında dolar eşdeğeri USD hesaplarını etkinleştirerek, günlük işlemler için Bitcoin kullanan kişilerin kısa vadeli döviz kuru oynaklığı sorununa yanıt veriyor.

Şirket, doların Bitcoin (BTC) üzerinden aktarılmasına izin vermenin, şu anda geçici ödemeler için bir araç olarak Bitcoin büyümesinin önündeki en büyük engellerden biri olan volatilite riskinin çözülmesini hedefliyor.

Galoy CEO’su Nicolay Burtey yaptığı basın açıklamasında, şu ifadelere yer verdi.

“Bitcoin Latin Amerika, Afrika ve ötesinde daha önce banka hesabı olmayan topluluklara dijital işlemleri getirdi. Volatilite finansal işlemleri yönetmeyi zorlaştırıyor. Stablesats özellikli Lightning cüzdanları ile kullanıcılar, varsayılan BTC hesaplarına ek olarak bir ABD doları hesabına sahip olacaklar. Bu hesaptan para gönderilebilir, bu hesaptan para çekebilir veya bu hesapta para tutabilir. BTC hesaplarının para değeri dalgalanmasına rağmen USD hesabındaki 1 dolar, Bitcoin döviz kurundan bağımsız olarak 1 dolar olarak kalmaya devam ediyor.”

 

Bir Cevap Yaz

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!