G7 finans yetkilileri, Finansal İstikrar Kurulunu kripto düzenlemesini hızlandırmaya çağırdı – rapor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Reuters’in Perşembe günü, elde ettiği bir tebliğin bir kopyasına atıfta bulunarak, Yediler Grubu’nun (G7) en büyük gelişmiş sanayi ekonomilerinden üst düzey finans yetkilileri, Finansal İstikrar Kurulu’nu kripto varlık düzenlemesini hızlandırmaya çağırdı. Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Birleşik Krallık ve ABD’den yetkililer, hafta başında G7 dışişleri bakanları toplantısının ardından Almanya’nın Koenigswinter kentinde bir araya geldi.

“Kripto varlık piyasasındaki son kargaşa ışığında G7, FSB’yi (Finansal İstikrar Kurulu) tutarlı ve kapsamlı düzenlemenin hızlı bir şekilde geliştirilmesini ve uygulanmasını ilerletmeye çağırıyor.”

Bahsedilen kargaşa, 8 Mayıs’ta başlayan ve kripto küresi boyunca şok dalgaları gönderen TerraUSD (UST) stabilcoinin de-pegging’inin kaldırılmasıydı. G7 bakanlarının toplantılarında sorunu ele alacaklarına dair uyarı işaretleri vardı.

Fransa Merkez Bankası Başkanı François Villeroy de Galhau, Salı günü Paris’teki Gelişmekte Olan Piyasa Forumu’nda yaptığı konuşmada, “Kripto varlıklar, yetki alanları arasında tutarlı ve uygun bir şekilde düzenlenmediği, denetlenmediği ve birlikte çalışabilir durumda olmadığı takdirde uluslararası finansal sistemi bozabilir” dedi. ekledi, “Muhtemelen […] Bu hafta Almanya’daki G7 toplantısında bu konuları diğerleri arasında tartışacağız.”

Finansal İstikrar Kurulu, Bank of International Settlements ile ilişkili bir danışma organıdır. Üyeleri, 24 ülkeden kurumları ve çeşitli uluslararası kuruluşları temsil etmektedir. Yürütme yetkisi yoktur.

İlgili: Küresel finansal düzenleyici, Bitcoin risklerini ölçmek için daha fazla veri istiyor

Terra algoritmik stabilcoinin çöküşü, dünya çapındaki yasama organlarında yankı uyandırdı. Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanı Janet Yellen, 10 Mayıs’ta Senato Bankacılık Komitesi’nde durağan koinler hakkında “tutarlı bir federal çerçeve” için önceki çağrılarını yineledi ve durumun “bunun hızla büyüyen bir ürün olduğunu ve finansal istikrar için riskler olduğunu gösterdiğini” söyledi. uygun bir çerçeveye ihtiyacımız var.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!