Fransız düzen şövalyeleri eski CFTC başkanı Chris Giancarlo

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Fransız hükümeti, “Kripto Baba” olarak da bilinen eski ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu başkanı Chris Giancarlo’ya şövalyelik eşdeğeri verdi.

Eski CFTC başkanı Giancarlo’nun Salı günü tweet’inde söz konusu Fransa’nın Ulusal Liyakat Nişanı ona bir şövalye — şövalyeliğe eşdeğer — Washington DC’deki Fransız büyükelçisinin konutunda düzenlenen törende Katılanlar arasında mevcut ve eski CFTC komisyon üyeleri Rostin Behnam, Brian Quintenz, Christy Goldsmith Romero, Kristin Johnson, Caroline Pham ve Menkul Kıymetlerden Hester Peirce yer aldı. ve Değişim Komisyonu.

Emir, Giancarlo’nun Mayıs ayında atanacağını duyurdu. Fransa’nın Amerika Birleşik Devletleri büyükelçisi Phillippe Etienne, ödülün kısmen eski CFTC başkanının “finansal piyasaları ve kripto finansının potansiyellerini anlaması” nedeniyle verildiğini söyledi.

“[This award] Giancarlo, o sırada, iyi düzenlenmiş kripto ticaret pazarlarının oluşturulmasını ve birçok iyi kamu görevlisinin yardımıyla denizaşırı düzenleyici bağların güçlendirilmesini kabul ediyor” dedi.

Giancarlo, Nisan 2019’da ayrılmadan önce beş yıl boyunca CFTC’nin başkanı olarak çalıştı. Devlet kurumuyla geçirdiği süre boyunca, düzenlenmiş Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerinin başlatılmasını denetledi ve “zarar verme” yaklaşımına sahip olduğu iddia edildi. Blockchain düzenlemesi, ona Crypto Dad takma adını kazandırdı.

CFTC’den ayrıldığından beri Giancarlo, stratejik danışman, blockchain girişimi Digital Asset’in yönetim kurulu ve kısaca kripto kredi firması BlockFi’nin yönetim kurulu olarak blockchain yatırım firması CoinFund’a katıldı. Halen Willkie Farr & Gallagher hukuk firmasında kıdemli danışman olarak çalışmaktadır.

İlişkili: Emmanuel Macron kripto hakkında: ‘Kendi kendini düzenleyen bir finans sektörüne inanmıyorum’

Daha önce kendi hükümetleri tarafından şövalye ilan edilen diğer kişiler, kripto alanına çeşitli şekillerde katıldılar. Beatles üyesi Ringo Starr olarak da bilinen Sir Richard Starkey, 13 Haziran’da kendi parası olmayan token serisini piyasaya sürdü. Yıldız Savaşları 2020’de bir dizi ticaret kartını simgeleyen yıldız William Shatner, 2019’da Kanada Nişanı’na alındı ​​- çoğu kişi bu onurun bir şövalyeliğe eşdeğer olmadığını söyledi.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!