Framework Ventures 400 milyon dolarlık fonun yarısını Web3 oyunlarına ayırıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kripto odaklı girişim şirketi Framework Ventures, Web3, blok zinciri oyunları ve merkezi olmayan finans (DeFi) sektörlerinde erken aşamadaki şirketlere yatırım yapmak için 400 milyon dolarlık yeni fon topladı.

Şirket Salı günü yaptığı açıklamada, toplanan fonların 400 milyon dolar değerinde aşırı talep edilen bir fon olan “FVIII”e gideceğini duyurdu. Bu toplamın yaklaşık 200 milyon doları, gelişmekte olan blockchain oyun endüstrisine tahsis edilecek.

DeFi’ye erken maruz kalan girişim firmasının şu anda yönetim altındaki varlıkları 1,4 milyar doların üzerinde. Framework Ventures, Chainlink, Aave ve The Graph gibi projelerin ilk yatırımcılarından biriydi.

2020’deki DeFi gibi, oyun ve Web3 de blockchain endüstrisi için bir sonraki büyük büyüme oyunları olarak belirlendi. Axies adı verilen dijital evcil hayvan avatarlarını toplama üzerine inşa edilmiş popüler bir oyna-kazan (P2E) oyunu olan Axie Infinity, ortaya çıkan bu paradigma için sağlam bir kullanım örneği sağladı. Blockchain analitik platformu Nansen’e göre, şu anda 11,1 milyon Eksen tutan 2,8 milyon benzersiz adres var.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi Web3, içerik oluşturuculara sanal ekosistemlerde gerçek kullanım örnekleriyle NFT’ler oluşturma yeteneği vererek, dönüştürülemeyen token (NFT) pazarının sürekli büyümesini teşvik ediyor.

İlişkili: Kadınlara Web3 hareketine katılmaları için açık davet

Girişim fonları ve diğer akıllı para yatırımcıları, Web3 geliştirme şirketlerini desteklemeye hevesli. Salı günü Cointelegraph, KuCoin ekosistem şirketlerinin NFT projelerine odaklanan 100 milyon dolarlık bir Web3 geliştirici fonu başlattığını bildirdi. Ayrı olarak, kripto borsası CoinDCX, Hindistan merkezli Web3 projelerini desteklemek için 135 milyon dolar topladı.

Blockchain endüstrisinin ötesinde, kazan-kazan modelinin oyunun geleceği üzerinde önemli bir etkisi olabileceğine inanılıyor. Myspace’in kurucu ortağı ve eski CEO’su Chris DeWolfe, Cointelegraph’a, oyna-kazan iş modelinin oyunculara oyun içi deneyimleri üzerinde daha fazla kontrol sağladığını söyledi.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!