Fort Worth Şehri, Bitcoin madencilik programı lehinde oy kullandı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Fort Worth, Texas, Texas Blockchain Konseyi ile ortaklaşa Bitcoin madenciliği yapmak için bir pilot program başlattı.

Salı belediye meclisi toplantısında, Fort Worth, belediye binasında Texas Blockchain Konseyi tarafından bağışlanan üç Antminer S9 Bitcoin (BTC) madencisini çalıştırmaya başlama kararını onayladı. Pilot program, Fort Worth’u teknoloji lideri olmaya teşvik etmenin yanı sıra “blok zinciri ve kripto para birimi endüstrilerinin katlanarak büyümesini” tanımayı amaçlıyordu.

Fort Worth Belediye Başkanı Mattie Parker konsey toplantısında yaptığı açıklamada, “Bu, Fort Worth için büyük olası yatırım getirisi olan çok küçük bir fırsat” dedi. “Burada, belediye binasında Bitcoin madenciliği yapan dünyadaki ilk şehir olacağız.”

Fort Worth Belediye Başkanı Mattie Parker, belediye meclisi toplantısına hitap ediyor

Şehre göre, her bir BTC madencisi, maliyetlerin mayınlı kripto tarafından dengelenmesi beklenen “ev tipi elektrikli süpürge olarak” aynı miktarda enerji kullanacak. Fort Worth Belediye Başkanı ve Konsey Ofisi genel müdür yardımcısı Carlo Capua, Cointelegraph’a üç kulenin yılda yaklaşık 0.06 BTC – 2.353 $, Bitcoin’in fiyatı ise yayınlandığı sırada 39.215 $ ‘dan madencilik yapmasının beklendiğini söyledi.

Pilot, hem makine sayısı hem de süre açısından sınırlı olacak şekilde tasarlandı. “Bitcoin’in potansiyel etkisini ve fırsatlarını öğrenmek için” şehir, programı Ekim ayında başlayarak altı ay sonra değerlendirecek. Capua, programın mayınlı BTC miktarına, kullanılan enerji miktarına ve Fort Worth’taki teknoloji ve kripto konusundaki kamu bilincine göre değerlendirileceğini söyledi:

“Hızla gelişen bu sektörde, 1) Kripto’nun evrimi ve geleceğe bakış, 2) mevcut yasa ve yönetmeliklerde hangi kurumsal boşlukların bulunabileceği ve 3) hükümet ve belediyelerin bu teknolojiyle nasıl etkileşime girdiğini daha iyi anlamak.

Texas Blockchain Konseyi’nin başkanı ve kurucusu Lee Bratcher, “Fort Worth, gittikçe öğrenmek için küçük başlayarak kendisini Teksas’ın Bitcoin madencilik başkenti olarak konumlandırıyor” dedi. “Devlet bir bütün olarak şimdiden kendisini dünyanın Bitcoin madenciliği başkenti olarak belirledi.”

Belediye meclisi toplantısında, Fort Worth sakini Thomas Torlincasi, madencilikle ilgili çevre endişelerini ve dijital para birimlerini benimseme konusundaki potansiyel yasal sorunları öne sürerek önlemin masaya yatırılmasını önerdi. Programı bir Ponzi planına benzetti ve gündemlerini ilerletmek için malzeme bağışlayan özel işletmeleri sorguladı.

Torlincasi, “Bu şehrin misyonu değil” dedi. “Birçoğunuz serbest piyasaya ve iş sistemine inanıyor, iyi iş fikirleri yayılıyor. Şehrin blok zinciri, Bitcoin veya Amerika Birleşik Devletleri federal para birimi olmayan herhangi bir para birimini desteklemesi veya benimsemesi gerekmiyor.”

İlişkili: Teksas, boşa harcanan doğal gazı yakalamak için Bitcoin madenciliğini kullanmalı: Senatör Ted Cruz

Teksas, Çin’in 2021’deki uygulamaya yönelik baskısını takiben bazı kripto madenciliği firmaları için bir merkez haline geldi. Eyalet şu anda Blockcap ve Riot Blockchain’e ev sahipliği yapıyor ve dijital varlıkların daha fazla benimsenmesini teşvik eden bazı yasalar geliştirdi.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!