Floki Inu, Londra’da tartışmalı reklam bombardımanına devam ediyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Dogecoin’in (DOGE) rakibi Floki Inu (FLOKI), Londra’da, şehrin tren istasyonlarına ve ünlü kırmızı otobüslerine reklamlar koyarak “agresif” bir pazarlama kampanyası olarak adlandırdığı şeye başladı.

Floki Inu, yeni kampanyasını Pazar günü bir blogda duyurdu ve “halkın kripto para biriminin” Pazartesi gününden itibaren şehrin yeraltı tren istasyonlarında 100 otobüsün yanında ve 203 afişte reklam vermeye başlayacağını belirtti.

Memecoin için yeni kampanya, 2021’in sonlarında, şehrin demiryolu ve otobüs ağlarındaki tüm kripto para birimi reklamlarını yasaklamaya çalışan Londra Meclisi üyesi Sian Berry ile karışıklığa neden olan benzer bir pazarlama saldırısının ardından geldi.

FLOKI’nin son kampanyasında “Kaçırılan Köpek? Floki’yi al.” Kasım ayında Berry, kripto para birimlerini kumarla karşılaştıran bir tweet yayınlayarak, kamu hizmetlerinin “riskli” planların reklamını yapmaması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Kampanya o kadar olumsuz bir ilgi gördü ki, Birleşik Krallık Reklam ve Standartlar Kurumu (ASA) müdahale etti ve 2 Mart’taki bir kararla reklamı yasakladı, çünkü “tüketicilerin kaybetme korkularını sömürdü, kripto para birimine yapılan yatırımı önemsizleştirdi ve tüketicilerden yararlandı. ‘deneyimsizlik’

İlişkili: İngiliz politikacılar kripto para biriminin ‘bir yatırım olmadığını’ söylüyor

Bununla birlikte, Floki Inu’nun pazarlama direktörünün takma adlı takma adı Sabre, yaptığı açıklamada, düzenleyici geri itmeye rağmen ekibin geri çekilme niyetinde olmadığını vurguladı:

“Ekibimiz çığır açan projemizi halka duyurma hakkı için mücadele ettiğinden, bu ikinci Londra kampanyası bir anlamda Floki ve bir bütün olarak kripto endüstrisi için birinciden daha büyük bir kazanç.”

“Bazıları burada tamamen yasaklanmamızı istedi ve kripto karşıtı gündem karalama kampanyaları ve yanlış bilgilendirme yoluyla yoğun ve hızlı bir şekilde gelmeye devam ediyor. Floki Ekibi ne olursa olsun her zaman yanımızda olacak” diye eklediler.

Bu yılın başlarında Ocak ayının başlarında, ASA, kripto firmalarının Birleşik Krallık’taki reklamlarına yönelik bir dizi yasakla devam etti. Düzenleyici, yatırımın riskini belirtmediği için Crypto.com’dan Bitcoin satın alma ve getiri ödülleri kazanma kolaylığını teşvik eden iki reklamı durdurdu.

Aralık 2021’in ortalarında, altı kripto firması, ASA tarafından “tüketicilerin deneyimsizliğinden yararlanmak” ve ayrıca kripto yatırımı riskini gösteremedikleri için reklam yasaklarına maruz kaldı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!