Finansal Hizmetler Komitesi’nden Stablecoin Açıklaması – Kripto Zamanı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) uzun bir süredir tartışma konusu olan stablecoin’ler için çıkış yolu aranmaya devam ediliyor. Geçtiğimiz günlerde stablecoin’lerin kaderini belirleyecek düzenleme, Kongre’nin Ağustos tatilinden sonraki dönemine ertelendi ve tasarı sıcaklığını kaybetti. Ancak, ABD Finansal Hizmetler Komitesi’nin iki taraflı bir anlaşma üzerinde çalıştıkları belirtildi.

Finansal Hizmetler Komitesi Stablecoin Konusunda Baskı Altında

Finansal Hizmetler Komitesi’nden Maxine Waters ve Patrick McHenry, stablecoin’ler konusunda iki taraflı bir anlaşma üzerinde çalışıyorlar. Dün komite tarafından yapılan açıklamalarda stablecoin’ler için yasa tasarısı düzenleme vaktinin çoktan geldiği açıklandı.

Stablecoin işleyişinin sistemde yer alması gerektiğinin üzerinde duran McHenry, “Yakınız. Henüz orada değiliz, ama yakınız. Bu tasarının teknik olarak yeterli ve uygulanabilir bir yasa olduğundan emin olmak istiyoruz.” dedi.

Kripto para birimleri için birkaç yeniliğin gelmesi gerektiğini vurgulayan Waters, şu şekilde yazılı açıklama yaptı:

“Kongre Üyesi, Senatör Yellen ve ben mevzuat üzerinde bir anlaşmaya varmak için önemli ilerleme kaydetmiş olsak da, ne yazık ki henüz orada değiliz. Bu nedenle Ağustos tatilinde müzakerelerimize devam edeceğiz. Bu konuda topu ileriye taşımaya devam etmemiz çok önemli. Böylece tüketicileri korurken sorumlu inovasyona izin veren düzenleyici bir çerçeveye sahip olabiliriz”

Bir Cevap Yaz

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!