Figment exec, düzenleyicileri eğitmenin riskleri azaltmaya yardımcı olacağını söylüyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Cointelegraph’ın genel yayın yönetmeni Alex Cohen, 2022 Avrupa Blok Zinciri Konvansiyonu’nda (EBC) Figment’in staking pazarlama direktörü Robert Ellison ile röportaj yaptı. İkili, düzenleyicileri blok zinciri ve kripto konusunda eğitmek, işletmelerin belirsiz düzenleyici ortamlarda nasıl gezindiği ve stakingin düzenlenmesi gibi konuları tartıştı.

Ellison’a göre, temelleri anlamadan aşırıya kaçma risklerini azaltmak için alandaki düzenleyicileri eğitmek çok önemli. Figment yöneticisi, alanın karmaşık doğası nedeniyle net bir anlayışın önemli olduğunu belirtti. Bunu açıkladı:

“Bu bizim savaştığımız savaş ve jeopolitik olarak bazı ülkelerle diğer ülkeler arasındaki dengeyi görmek ilginç ve umarız sadece gerçekten dinler ve öğrenirler.”

İkili, düzenleyicileri eğitmenin yanı sıra, işletmelerin düzenleyici belirsizlikler arasında uzayda nasıl gezindiği hakkında da konuştu. Bazı şirketler projelerine devam etmeyi tercih ediyor ve önceden izin almak yerine daha sonra af dilemeyi tercih ediyor. Ellison şunları söyledi:

“Bence bu, af dileyeceğiniz bir iş duygusu. Beklemeyeceksin. bekleyemezsin. İlerlemek zorundasın. Bazıları daha riskli.”

Ellison ayrıca bazı bölgelerin işletmeler için diğerlerinden daha fazla kesinlik sağladığını da belirtti. Örnek olarak paketli varlıklardan bahseden Figment yöneticisi, Amerika’daysanız paketli varlıklara girmenin “daha riskli bir hareket” olduğunu, çünkü yakında düzenlenip düzenlenemeyeceğinden emin olmadığınızı açıkladı.

İlişkili: İnovasyon bakanı, Katalonya’nın kendi metaverse’ini inşa ettiğini söyledi

Ellison, staking’in ana akım haline gelmesi için düzenleyici bir çerçevenin gerekli olup olmadığı sorulduğunda, bir staking çerçevesinin çok ulaşılabilir olduğunu belirtti. Ancak staking pazarlama direktörü, staking düzenlemelerinin düzenleyiciler için bir öncelik olmadığını söyledi. Şunu vurguladı:

“Bu başarılabilir, çünkü bazı açılardan aslında yaptığınız şeyle ilgili olarak staking’i anlamak oldukça kolaydır. Ama ikinci sorunuzu yanıtlamak için, aslında bunun bir öncelik olduğunu düşünmüyorum.”

Ellison’a göre, kredi platformları ve stablecoin’ler düzenleyiciler için öncelikler listesinde yer alıyor. Düzenleyiciler, kriptonun daha az riskli yönlerine geçmeden önce “halk için en fazla riskin ne olduğunu” odaklarına koyduklarından, şu anda stake etmenin bu öncelik listesinde olmadığını kaydetti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!