Fidelity’nin Bitcoin Endeks Fonu 126 Milyon Doları Aştı

featured
C85X4A The Fidelity Investments office at 1625 Broadway, Suite 110, Denver Colorado, USA.
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

ABD merkezli Fidelity, yönettiği yaklaşık olarak 4.2 trilyon dolarlık servet ile önde gelen varlık yönetim şirketleri arasında yer alıyor. Ancak şirketin özellikle son yıllarda en çok öne çıktığı konu şüphesiz Blockchain sektörü oldu. Öyle ki Bitcoin (BTC) başta olmak üzere şirketin sunduğu ürün ve yatırımlar oldukça fazla. Bu ürünlerden birisi olan Fidelity Bitcoin Endeks Fonu ise yayımlanan son SEC raporuna göre şimdiye kadar 126.5 milyon dolar toplamayı başarmış durumda.

Fidelitynin Bitcoin Endeks Fonu 126 Milyon Dolari Aşti1

Fidelity’nin Bitcoin Endeks Fonundaki Büyüme İvmesi Düştü

Kripto para sektörü her ne kadar yeni girişim ve yatırımlar ile tüm hızıyla büyümeye devam etse de maalesef aynı şey fiyatlar içn geçerli değil. 2021’in son çeyreğinde 3 trilyon doları aşan kripto para piyasaları, son günlerde 1.27 trilyon dolara kadar gerilemiş durumda. Bununla birlikte lider kripto Bitcoin’in (BTC) de 69.000 dolarlık zirvesinden 30.000 dolar bandına kadar gerilemesi de oldukça önemli bir düşüşü tetikledi. Doğal olarak bu durum Bitcoin odaklı ürünleri de oldukça etkilemiş durumda.

SEC‘in raporlarına göre Fidelity‘nin ilk 9 ay içerisinde 102 milyon dolar toplayan Bitcoin Endeks Fonu, 25 Mayıs’a kadarki dönemde 126.5 milyon dolara ulaşmış durumda. Diğer taraftan fonun yatırımcı sayısı ise  83’ten 689’a yükseldi. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!