Fed FOMC yorumları ve Bitcoin ‘ayı kanalı’ 28 bin dolara düşüşü başlatabilir

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Mayıs ayının başlangıcı, kripto ve hisse senedi piyasalarındaki zayıflığın devam ettiğini gördü ve şu anda düşüş eğilimini tersine çevirebilecek herhangi bir kısa vadeli faktör belirtisi yok.

Hisse senedi piyasaları da düşüş eğiliminde ve binaen araştırmacı Clara Medalie’ye göre, Bitcoin’e (BTC) maruz kalan şirketlerin hisse senetlerinin fiyatı da dikkate değer bir darbe aldı.

Bitcoin ve BTC’ye maruz kalan şirketler. Kaynak: Twitter

Madalya dedi ki:

“Block, Tesla, Microstrategy ve Coinbase %20 ile %50 arasında düştü.”

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, Bitcoin (BTC) boğalarının 39.000 doların üzerine çıkma girişiminin ayılar tarafından kolayca savunulduğunu ve bunun 38.200 dolar seviyesine geri çekilmeyle sonuçlandığını gösteriyor.

Fed FOMC yorumları ve Bitcoin 'ayı kanalı' 28 bin dolara düşüşü başlatabilir
BTC/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

Birkaç analistin mevcut fiyat hareketi hakkında söylediklerine ve daha fazla düşüş olması durumunda hangi daha düşük seviyelere dikkat edilmesi gerektiğine bir göz atın.

200-EMA desteklemek için dönene kadar daha fazla dezavantaj

Bağımsız piyasa analisti Rekt Capital’e göre, seyretme 200 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) üzerinde bir kapanış için, Bitcoin’in mevcut zayıflığını değerlendirmenin kolay bir yolu. Analist, metriği “Bitcoin’e karşı uzun vadeli yatırımcı duyarlılığının bir göstergesi” olarak nitelendirdi.

Fed FOMC yorumları ve Bitcoin 'ayı kanalı' 28 bin dolara düşüşü başlatabilir
BTC/USD 1 günlük grafik. Kaynak: Twitter

Rekt Capital dedi ki,

“21’in ortasından bu yana BTC, 200 günlük siyah EMA’nın üzerinde çok uzun süre dayanamadı. BTC, EMA’nın üzerinde her kırıldığında, destek olarak hızla kaybedecek ve daha düşük seviyeye geri dönecektir.”

28.000 $ makro dip olabilir

Kripto tüccarı ve takma adlı Twitter kullanıcısı ‘Cantering Clark’, BTC fiyatı için bir sonraki adımda neler olabileceğine dair içgörüye değindi ve mevcut fiyat hareketi ile BTC’nin Temmuz 2021’deki fiyat hareketi arasındaki benzerlikleri vurgulayan aşağıdaki grafiği yayınladı.

Fed FOMC yorumları ve Bitcoin 'ayı kanalı' 28 bin dolara düşüşü başlatabilir
BTC/USD 1 günlük grafik. Kaynak: Twitter

Cantering Clark dedi ki,

“Benzer güçlü satışlar paterni ve ardından Temmuz 2021’de gördüğümüz gibi, yine uzun vadeli yatay bir aralığın formları ve düşükleri tercih edilmeye başladıktan sonra, yukarı doğru yükselmeye yönelik zayıf girişimler. Olası tuzak kurulumu.”

Kıdemli tüccar Peter Brandt da paylaşılan Benzer bir düşünce, mevcut “ayı kanalı” oynanırsa Bitcoin fiyatının yeni düşük seviyelere düşebileceğini belirtiyor.

Reklam Alanı
Fed FOMC yorumları ve Bitcoin 'ayı kanalı' 28 bin dolara düşüşü başlatabilir
BTC/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: Twitter

Brandt dedi ki:

“Bir ayı kanalının tamamlanması tipik olarak kanalın genişliğine eşit bir düşüşle veya bu durumda 32.000$’lık zorlu bir testle sonuçlanır – tahminim 28.000$.”

İlişkili: Kapitülasyon nedeniyle hisse senetleri olan tüccar, Bitcoin ‘ayı piyasası’ BTC fiyatını 25 bin dolara çıkarabilir

Uzun vadeli birikim devam ediyor

Mevcut düşüş eğilimine rağmen, Glassnode’dan gelen veriler, Twitter hesabı Negentropic tarafından vurgulanan bir gerçek olan BTC birikiminin artmaya devam ettiğini gösteriyor.

Fed FOMC yorumları ve Bitcoin 'ayı kanalı' 28 bin dolara düşüşü başlatabilir
Bitcoin uzun vadeli tutucu net pozisyon değişikliği. Kaynak: Twitter

Analistler şunları söyledi:

“Panikleyen kısa vadeli sahipler, uzun vadeli net pozisyon değişikliği artarken kayıplar yaşadılar.”

Genel kripto para piyasa değeri şu anda 1,72 trilyon dolar ve Bitcoin’in hakimiyet oranı %42,5.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!