Fayda belirteçleri ve öz sermaye belirteçleri: Açıklanan önemli farklılıklar

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Hisse senedi yatırımı kavramına aşina olan yatırımcılar, hisse senedi jetonlarını ilk halka arzlarla aynı düşünce sürecinin bir uzantısı olarak bulacaklar, daha riskli bir iştahı olanlar ise sermayelerini inandıkları fayda jetonlarına ayırmaya girişebilecekler.

Kamu hizmeti ve öz sermaye belirteçleri arasındaki bariz farklardan biri, öz sermaye belirteçlerinde olduğu gibi bir varlığa veya şirkete yapılan belirli bir yatırımdan ziyade bir hizmete erişim sağladıkları için birincisinin düzenlenmediği gerçeğidir. 

Bununla birlikte, faydalı tokenlerin alınıp satılamayacağı sorusunu soranlara verilecek cevap, bu açıdan hisse senedi tokenlerine benzer oldukları ve çeşitli borsalarda alınıp satılabildikleridir. 

Fayda belirteçlerinin iyi yatırımlar olup olmadığını cevaplamak için, bir hizmet belirtecine yatırılan herhangi bir paranın, veren şirket tarafından sunulan hizmetin beklentilerine ve belirteç sahipleri için getiri elde etme talebindeki potansiyel artışa karşı tartılması gerekir.

Öte yandan, öz sermaye jetonları, halihazırda faaliyet gösteren ve jeton sahiplerine şirketin çalışmasına katılmalarına izin veren oy hakları sağlayan mevcut firmalar tarafından düzenlenir ve verilir. 

Acemi kripto yatırımcıları için, geleneksel borsadaki hisse senetlerinin bir uzantısı olduklarından ve kendini sarmak için daha kolay bir kavram olduklarından, hisse senedi jetonlarına yatırım yapmak daha ihtiyatlı görünüyor. 

Bununla birlikte, XRP gibi bir blok zinciri projesinin beklentilerine inanıyorsanız ve erken hareket etme avantajı elde etmek istiyorsanız, paranızı bir hizmet tokeni ICO’suna yatırmak ve bu süreçte yakışıklı getiriler elde etmek için talep dalgasını sürmek daha faydalı olabilir.  

Yardımcı program belirteçlerinin bir menkul kıymet olarak değerlendirilmediğini ve bu nedenle yatırım yaparken daha yüksek bir riske sahip olacağını unutmayın. Her iki durumda da, para yatırmadan önce tüm hüküm ve koşulları okumak ve itfa veya kripto piyasasında mevcut çeşitli borsalarda bu tokenlerin ticaretini yaparken alınan geçerli ücretleri anlamak önemlidir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!