eToro, satın alma firmasıyla karşılıklı anlaşmayla 10 milyar dolarlık SPAC birleşmesini sonlandıracak

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Salı günü, özel amaçlı satın alma şirketi (SPAC) FinTech Acquisition Corp. V, ikili bir anlaşma yoluyla İsrail kripto para borsası eToro’yu kasıtlı olarak devralmasını sonlandırdığını duyurdu. FinTech V’in Fintech V başkanı Betsy Cohen kararı açıklarken şunları söyledi:

“eToro, kanıtlanmış bir büyüme performansı ve güçlü ivme ile önde gelen küresel sosyal yatırım platformu olmaya devam ediyor. Her ne kadar her iki tarafın kontrolü dışındaki koşullar nedeniyle işlemin uygulanamaz hale gelmesinden dolayı hayal kırıklığına uğramış olsak da, diliyoruz [CEO] Yoni ve yetenekli ekibi başarılarını sürdürdü.”

Geçen yıl, eToro ve Fintech V, SPAC’ın ilkini 10 milyar dolar değerinde devraldığını duyurdu. Bununla birlikte, muhtemelen devam eden kripto para ayı piyasası nedeniyle eToro’nun zorluklarla karşılaştığı ve operasyonlarını geliştirmek için bir sermaye infüzyonuna ihtiyaç duyduğu görülüyor. eToro’nun 800 milyon dolar ile 1 milyar dolar arasında özel bir finansman turunu değerlendirdiği ve firmaya 5 milyar dolar değerinde olduğu bildiriliyor.

İlişkili: eToro’dan Yoni Assia’ya 6 Soru – Cointelegraph Magazine

Buna karşılık, Nasdaq borsasında işlem gören ve tek amacı özel bir şirketle birleşmek ve böylece özel bir şirkete halka arz statüsü “almak” olan Fintech V’in yaklaşık 250 milyon dolarlık nakdi güvende tutuluyor. Yine de, Toro’nun kurucu ortağı ve CEO’su Yoni Assia, halka eToro’nun altında yatan işin durumu hakkında güvence verdi:

“Bilançomuz güçlü ve gelecekteki büyümeyi kârlılıkla dengelemeye devam edecek. 2022’nin ikinci çeyreğine yaklaşık 2,7 milyon fonlu hesapla son verdik, 2021’in sonuna göre %12’nin üzerinde bir artış, sürekli müşteri kazanımı ve iyileşen elde tutma oranları gösterdik. mesai.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!